Jaká konkrétní omezení na vás pod Větruší čekají?
Až do 30. června je částečně uzavřena silnice II/613 v jízdním pásu vedoucím ve směru na Trmice od křižovatky se silnicí I/30 v Přístavní ulici. Provoz je převeden do jízdního pásu vedoucího ze směru od Trmic do centra – (obousměrný provoz v jednom jízdním pásu). Uzavřeno je levé odbočení ze silnice I/30 v Pražské ulici na silnici II/613 ve Střelecké ulici ze směru od Lovosic (objízdná trasa vede přes Mariánský most) a zároveň dochází i k úplné uzavírce místní komunikace v ul. Bílinská v místě nájezdu na okružní křižovatku pod Větruší (objízdná trasa přes ul. U Nádraží – ul. Předmostí – ul. Přístavní). Uzavřeno je i odbočení z Malé Hradební do ulice Přístaviště.

Vaňované slaví, dělníci dokončili opravu mostu. Vyšla na 10 milionů korun.
Vaňované slaví, dělníci dokončili opravu mostu. Vyšla na 10 milionů

Momentálně pod ústeckou dominantou probíhá rekonstrukce železničního mostu směr Západní nádraží přes řeku Bílinu a Střeleckou ulici. Stavební práce mají být kompletně hotové letos v říjnu a budou stát přibližně 90 milionů korun. Investorem je Správa železnic.


Nahrává se anketa ...

Navíc se pod Větruší pracuje ještě na světelné křižovatce Pražská - Přístavní – Střelecká. Tu má na svých bedrech Správa a údržba silnic Ústeckého kraje. Cílem je rozšíření a změna vedení odbočovacích pruhů, tak aby došlo ke zkapacitnění okružní křižovatky. Tato stavba má být hotova do červenec a vyjde zhruba na 19 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat: VGP staví v Ústí další halu. Místo tam najde logistická společnost RTR

Zdroj: Martin Mudroch

Stavby pod Větruší.Stavby pod Větruší.Zdroj: archiv ÚK