Mezi Sklářskou, Tovární a Kekulovou ulicí přibydou ještě dvě velké skladovací haly B a C. V budově B bude logistická společnost RTR - Transport a logistika.

„Ta bude mít v pronájmu 10 787 metrů čtverečních skladových a kancelářských prostor z celkových více než 29 000 metrů čtverečních. Nová hala bude realizována ve stupni zelené certifikace Breeam Very Good,“ sdělila Petra Vanclová z VGP.

Plánovaný termín dokončení je na podzim letošního roku. „Hala ve VGP Parku Ústí nad Labem City podstatně zvýší objem naší nabídky logistických služeb v rámci regionu Ústí nad Labem, kde již dlouhodobě provozujeme logistické centrum v městské části Krásné Březno,“ sdělil jednatel RTR – Transport a logistik Pavel Kříž. RTR byla založena v roce 1991 a má přes sto zaměstnanců.

VGP Park Ústí nad Labem City.
FOTO, VIDEO: Halu u chemičky v Ústí už nepřehlédnete. Víme, co v ní bude

VGP Park Ústí nad Labem City se staví na brownfieldu nedaleko centra krajské metropole. V rámci parku byla zrealizována retenční nádrž udržující stálou hladinu vody a vznikl tam i hmyzí hotel.

V současné době je dokončená a plně obsazená hala A společnostmi Exyte Technology a Bosal Aftermarket Europe. „Společnost Exyte Technology, expert na high-tech zařízení a technologie, si zde pronajala 11 192 m2 skladových prostor a dalších 1 400 m2 kanceláří v hale A,“ řekla za VGP Tereza Štosová a dodala: „Ve svých nových prostorách se zaměří na výrobu modulárních celků, které se skládají z lehkých rámových konstrukcí, do kterých jsou osazovány prefabrikované potrubní systémy. Většina výrobků pak bude směřovat právě k zákazníkům působícím na poli polovodičů a čipů.“

Výroba by se měla rozeběhnout v září. K dispozici tam bude 65 pracovních pozic, 11 už je obsazených. Další nábor pracovníků plánuje společnost začátkem léta.

Tři cidery a tři ocenění. Ústecká značka moštů, ciderů a limonád Kauboy byla na Mezinárodním pivním festivalu, který se konal nedávno na litoměřickém výstavišti Zahrada Čech, úspěšná. Na snímku majitel Kauboye Štěpán Ren z Ústí nad Labem.
Cider z Ústí válel na soutěži. „Měl jsem šimrání v bříšku,“ říká majitel Kauboye

V hale A, která má cca 23 000 m2, není tato firma ale sama. Už dříve si tam pronajala prostory společnost Bosal Aftermarket Europe, která se zabývá vývojem a výrobou katalyzátorů a systémů řízení emisí pro osobní automobily a průmyslové aplikace. Společnost vytvořila 28 nových pracovních míst.

„Bosal, stejně jako VGP, je rodinnou společností. Působí jako hlavní celosvětový dodavatel pro automobilový průmysl. Ústí nad Labem se svou průmyslovou tradicí považujeme za ideální místo pro rozšíření jejich byznysu, navíc je projekt umístěn pouhé 2 km od dálnice D8 propojující Prahu a Drážďany,“ sdělil už dříve David Plzák, manažer VGP pro Českou republiku.

Pražská ulice ve Vaňově.
VIDEO, FOTO: Nejhorší silnice v Ústí zaujaly. Řadu tipů přidali naši čtenáři

V Ústeckém kraji se pro jeho průmyslovou historii nachází velký počet tzv. brownfieldů. Převážně se jedná o původně průmyslové (35,5 %), zemědělské objekty (24,5 %) a objekty občanské vybavenosti (16,3 %), které jsou v současné době nedostatečně využívané nebo postupně chátrají. Agentura CzechInvest mapuje kolem 500 takových lokalit v Ústeckém kraji, které v součtu zabírají plochu přes 1 600 ha. Z hlediska rozlohy i celkového počtu brownfieldů patří Ústecký kraj mezi regiony s největší tzv. brownfieldovou zátěží. Objekty jsou mnohdy kontaminovány a vyžadují určitý stupeň sanace ekologické zátěže.

Mohlo by vás zajímat: Pozor staveniště! Po životě na nábřeží se slehla zem, na lávce budou i kamery

Zdroj: Deník/Jan Pechánek