Silný vítr převracel popelnice, lámal stromy, vyvracel dopravní značky a obsah kontejnerů na domovní odpad roznášel do širokého okolí. Řádění větru nezaměstnalo jen hasiče, energetiky a pracovníky různých úklidových čet, ale i strážníky městské policie. Ti zasahovali u některých událostí, které si vyžádalo běsnění větru.

"V ulici Stavbařů poryv větru odhodil kontejner na domovní odpad na osobní vozidlo a poškodil jeho pravý bok. Hlídka strážníků vyrozuměla majitele vozidla a pomohla mu kontejner z místa odstranit. V ulici U pivovarské zahrady spadl na zaparkovaná vozidla statný smrk a částečně je poškodil. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří vyvrácený strom rozřezali a z komunikace odklidili. Během jejich zákroku strážníci zabezpečovali místo proti vstupu nepovolaných osob," vypočítal Jan Novotný, zástupce ředitele městské policie.

Na různých místech města hlídky stavěly povalené popelnice a kontejnery na domovní odpad a umisťovaly je zpět na jejich původní stanoviště. Ve Skoroticích náhlý poryv větru přetrhl kabel elektrického vedení, který spadl na vozovku. Strážníci kabel stočili a místo zabezpečili tak, aby nedošlo k případnému zranění procházejících osob.

"Pozitivní na celém tomto větrném dnu bylo to, že na tísňovou linku městské policie nebylo nahlášeno žádné zranění osob," dodal Jan Novotný.