Během horkého, i když podle meteorologů možná občas uplakaného, víkendu, se lidé na Ústecku nebudou rozhodně nudit. Pořadatelé akcí připravili od každého něco – kulturu, sport i trochu té recese.

Nejvýraznější a kulturně hodnotnou akcí nejspíše bude sobotní Sen noci svatojánské v Letním kině. Milovníci tvrdšího stylu muziky zase mohou zavítat do skal v Tisé na rockový festival.
Kdo se bude cítit spíše na pobyt u vody, může si zajet na koupaliště v Brné nebo  Oprám do Varvažova. Na prvním místě v sobotu turnajem otevírají beachvolejbalové hřiště. Oprám zase odpoledne opanují lodě recesistů.

Na své si přijdou milovníci cyklistiky na Střížovickém vrchu. A boxer Lukáš Konečný pořádá tréninkový camp.

DivadloShakespeare v Ústí nad Labem, Letní kino
2. srpna, 20.30 hodin, Sen noci svatojánské - 
komedie
Hrají: Théseus/Oberon – David Prachař, Hipollyta/Titanie – Vanda Hybnerová Egeus/Puk – Csongor Kassai, a další.
Vstup: 390 – 490 Kč

CyklistikaÚstecký cyklomaraton, Střížovice, 2. srpna, 8.00 hodin
Připravené jsou dvě trasy, delší 44 kilometrů a kratší na 22 kilometrů. Také dětský závod. V 8.00 hodin začíná registrace, v 10.00 začne závod dětí. Start hlavního závodu je pak naplánovaný od 12.00

ReceseNeckyáda na Oprámu, Varvažov
2. srpna, 14.00 hodin
Tradiční akce s řadou netradičních plavidel, kterou pořádají obec a místní rybářský klub. Zúčastnit se může každý, kdo k bývalému zatopenému dolu do doby startu  dopraví své recesistické plavidlo.

BeachvolejbalBechvolejbalový turnaj, Koupaliště Brná
2. srpna, 13.00 hodin
Městské služby na koupališti zprovoznily nové kurty, které veřejnosti představí turnajem v tomto populárním sportu. Pro děti je připravený program jako malování na obličej, skákací hrad a soutěže .