V Souboru lidové architektury v Zubrnicích připravili Podzim na vesnici. K vidění bude historická zemědělská technika, ukázky domácích i zemědělských prací jako je zpracování lnu, ovčí vlny nebo výroba tvarohu z mléka.

V Brné je v sobotu od 14.00 v restauraci U Kapličky posvícenská zábava s muzikou a se soutěží posvícenských koláčů (ty je třeba přinést již ve 13.00). Večer bude od 20.00 připravena retrodiskotéka v Domě kultury.

Strašidelné muzeum

Příznivce pohybu zve UJEP na 1. ročník běhu kampusem, který začíná v sobotu v 10.00, běží se 40 minut + 1 kolo (muži do 45 let) nebo 30 minut + 1 kolo (ženy a muži nad 45 let), jedno kolo měří 1 200 metrů.

Strašidelný program her a soutěží ve společnosti pohádkových bytostí přichystali v sobotu od 10.00 do 16.00 v Muzeu města. Kdo přijde v kostýmu, zaplatí dvacet korun, pro ostatní je vstup za třicet.

V neděli od 13.00 odkryjí v zoo tajemství své kuchyně. Připraví ukázky různých druhů krmení u jednotlivých druhů zvířat. Odvážní návštěvníci ochutnají jídla z hmyzí kuchyně. Kmotrem opičky hulmana jávského se stane herec a dabér Ota Jirák.