„O tom, že bychom zde něco takového chtěli, se mluví již hodně dlouho, jednali jsme s několika starosty. Většinou to skončilo tak, že nejsou peníze," uvedl iniciátor akce Pavel Hušek. Nyní je zde jen staré a nevyužité hřiště.

Že to se vším myslí vážně, naznačují i facebookové stránky, které kvůli tomu založil. Na příští týden má navíc sjednanou schůzku se starostou centrálního obvodu Janem Tvrdíkem.

Ten Deníku řekl, že ví, že se má schůzka týkat hřiště, ale zatím netušil, o co přesně jde. „Takovou iniciativu vítám. Dokud nebudu mít rozpočet, nemohu vůbec nic slíbit, ale problém jsou hlavně peníze. Navíc pokud lidé něco na hřiště dají sami, budou se o něj i dobře starat," uvedl.

Podle Huška by nemělo jít jen o dětské hřiště, ale i o jakési místo setkávání. Třeba s lavičkami a zelení, kde budou moci posedět rodiče dětí nebo třeba místní penzisté.

Sbírka má již první přísliby. „Jedna firma slíbila, že by nám mohla dodat pletivo na oplocení. Další slíbila peníze," řekl Hušek. Na 8. prosince je v plánu adventní koncert, jehož výtěžek má jít také na hřiště ve Vinařské ulici.

V minulosti se lidé ze sídliště již o hřiště přeli. Objevil se plán udělat z dnes starého hřiště parkovací místa. Takový nápad ale většina místních odmítla.