Na Předmostí se bude stavět. Společnost Knihy Dobrovský chce postavit místo nevzhledné bývalé prodejny zeleniny a dnešního baru moderní prosklenou budovu, kterou nazvala Rezidence Hrnčířská. Má v sobě kombinovat obchodní a bytové plochy.

Zástupce investora už projekt představil vedení města. „Takovou iniciativu velmi vítáme. Jednali jsme o tom už několik měsíců. Záměr má velmi reálnou podobu, firma vlastní pozemek, má připravený projekt a další záležitosti a připravuje žádost o stavební povolení. Do této části městského centra přinese novou kvalitu,“ ocenila záměr dosluhující ústecká primátorka Věra Nechybová (UFO).

HOTEL ČI FITNESS?

Budova má mít devět podlaží a v podzemí parkoviště. „V prvním až třetím nadzemním podlaží mají být obchody. Ve čtvrtém a pátém podlaží plánujeme kanceláře, alternativou může být například fitness centrum. A šesté až deváté podlaží zaplníme rezidenčními byty doplněnými o garsonky. Alternativou je hotel. Stavební práce by měly skončit do dvou let od získání stavebního povolení,“ nastínil plány architekt a autor projektu Josef Ruml. Do získání potřebných povolení však nechce stavbu víc komentovat.

Dosavadní opoziční zastupitel a architekt Jan Hrouda (PRO! Ústí) považuje myšlenku postavit na Předmostí místo baru multifunkční dům za dobrou.

„Nedá se proti tomu zatím nic namítnout. Mohlo by to okolí přinést nějakou hodnotu. Z mého pohledu je parcela, kde by měl nový dům vyrůst, jen proluka s dočasným nehezkým objektem. Zatím firma zveřejnila jen vizualizaci, takže otázkou zůstává, jak bude objekt proporcionálně velký vůči domům v sousedství. Chtělo by to zákres do fotografie,“ poznamenal architekt.

Díky nové stavbě zmizí nejspíš i štít domu, na kterém bývají umístěné pro mnohé nevzhledné reklamy. „Konečně ta hrůza zmizí. Mně osobně se návrh nové budovy docela líbí, viděla jsem ho na webových stránkách města. Je to takové prosklené, to mám ráda. Jsem zvědavá, jak sem, mezi staré domy, zapadne,“ myslí si Ústečanka ze Severní Terasy Veronika Smutná.

Otázkou zůstává, jak dlouho bude trvat územní a stavební řízení, nebo jestli tu nakonec místo slibovaného domu nebude několik let jen stavební jáma jako v případě „díry na Míráku“, tedy Bloku 004. Tomu se investor chce vyhnout.

„Ukazuje se, že Ústí nad Labem je pro investory atraktivní a může jim nabídnout zajímavé příležitosti a výhodné podmínky. Firma Dobrovský už ve městě rekonstruuje bývalé sídlo Deníku na byty a má zájem i o využití pozemku v průmyslové zóně na sklad knih,“ poznamenal náměstek primátorky Pavel Dufek (UFO).