K jednání vláda zasedne v Ústí nad Labem, pravděpodobně v budově krajského úřadu. Město Most, o kterém se zprvu uvažovalo, jako možnost místa konání padlo kvůli nevhodným prostorám. S tímto odůvodněním však nesouhlasí primátor Mostu Jan Paparega, jenž byl iniciátorem zasedání vlády v regionu.

Ministři se stěhují

„Pro jednání vlády nestačí jen zasedací místnost, přijedou desítky lidí, doprovodný personál a ochranka. Ministři se také se svými týmy často stěhují z místnosti do místnosti. Musí se proto hledat nějaké větší zařízení, kde by se všichni mohli sejít na jednom místě," vysvětlila mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

Mostecký primátor Jan Paparega je přesvědčen, že by se v Mostě prostory našly. Dosud to však prý nikdo z okolí vlády ani nezjišťoval. „Jsem tím zklamaný. Nikdo nás v souvislosti se zasedáním ani nekontaktoval. Myslím, že vhodné prostory máme. Mrzí mě to. Premiér Bohuslav Sobota zřejmě nepochopil symboliku časované bomby, kterou jsem mu předal při jeho nedávné návštěvě," řekl Mosteckému deníku Jan Paparega.

Předseda vlády a ministři tak podle posledních zpráv zasednou v krajské metropoli. Na programu jednání se objeví i témata úzce spjatá s Ústeckým krajem. „Předpokládáme, že se podaří dohodnout některé věci, které náš kraj velmi potřebuje, ať už v sociální oblasti či z hlediska Krušných hor," řekl náměstek hejtmana Stanislav Rybák.

Letos poslední výjezd

Ministři by se měli blíže zabývat nezaměstnaností, pomocí obcím s demolicí vybydlených domů v sociálně vyloučených lokalitách, ale i obnovou poničených lesů v Krušných horách.

„Vláda by měla postupně připravit určitý komplexní program obnovy Krušných hor, který by počítal se zvýšeným příspěvkem na obnovu lesních porostů. Byl bych rád, kdyby ministerstvo životního prostředí a ministerstvo zemědělství připravily pro vládu zprávu o tom, jakým způsobem bude na hřebenech Krušných hor v příštích letech probíhat obnova lesů," uvedl premiér Bohuslav Sobotka při červencové návštěvě Ústeckého kraje.

Letos chce vláda uskutečnit celkem tři výjezdní zasedání. První se konalo 22. července v Ostravě, druhé je naplánováno na začátek září v Brně. Poslední se uskuteční právě v Ústeckém kraji.