Stejně jako u poslední záplavové vlny z konce loňského roku se neočekávají výrazné škody na majetku, nijak zásadně není v ohrožení ani zdraví občanů. A to i přesto, že v Ústí opětovně platí od noci ze čtvrtka na pátek povodňový stupeň číslo tři.

Velká voda v Ústí nad Labem, 26. prosince 2023.
Labe v Ústí zesílilo a je znovu na třetím stupni. Řeka bude dál stoupat

V posledních dnech silně diskutovaná nefunkční protipovodňová vana v Přístavní ulici po čtvrteční opravě momentálně plní svůj účel, silnice je průjezdná. Ovšem v pozdějších čtvrtečních večerních hodinách na místo museli hasiči, kteří čerpali odvodňovací šachtu protipovodňové vany.

„Opět byla zatopena část jízdního pruhu. Čerpadlo a hadice jsme k šachtě přemístili automobilním žebříkem,“ řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan. Podle nejnovějších informací je také zatopená i čát podzemní garáže u hlavního nádraží, která se ve středu čistila.

„Cyklostezka je kvůli vodě uzavřená, stejně tak i garáže pod nádražím. Do odvolání,“ potvrdila Deníku tisková mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Inspekce ŘSD u povodňové vany v Ústí nad Labem. Kvůli nefunkční klapce už podruhé voda z Labe zaplavila silnici, která měla zůstat průjezdná i při vyšší hladině.
Ostře sledovaný hadr do muzea a potápěči vyznamenání. Ústečané perlí na sítích

Hladina Labe k dopolední desáté hodině vzrostla na 614 centimetrů, v pět hodin odpoledne měla 618 cm. Předpoklad kulminace je na 620 cm, dojít by k ní mělo někdy ve večerních hodinách z pátka na sobotu. Mimo povodňové stupně se pohybuje už řeka Bílina v Trmicích, v pátek v 17.00 byla na 160 cm. Stav bdělosti (první stupeň povodňové aktivity) se na Bílině v Trmicích vyhlašuje na 170 cm.

Mohlo by vás zajímat: Ostře sledovaný hadr do muzea a potápěči vyznamenání. Ústečané perlí na sociálních sítích

Zdroj: Deník/Karel Pech