„Voda už neuniká, dokonce trochu stoupla. Stavidlovou šachtu jsme obložili pytli s pískem a dalším materiálem, takže odtok se podstatně snížil. Teď probíhají práce na opravě stavidla. Ukázalo se, že voda tekla netěsnostmi mezi stavidlem a šachtou. Zřejmě vznikly, už když to stavěli, proto je dole tolik jílu," vysvětlil místostarosta Tisé Jan Povejšil.

Zatímco chlapi z vodohospodářské firmy vytahovali ze šachty zbytky prken a jeden kbelík bláta za druhým, místostarosta telefonoval truhláři a upřesňoval rozměry dubových prken, která pro stavidlo potřebuje. K rybníku by měla dorazit během dneška.

„Dubové jsou nejlepší. Vydrží tam navždy, neshnijou, nezdeformují se, vždyť se používají už tisíce let," poznamenal šéf firmy, která stavidlo opravuje, Josef Aulický. Chlapi ze šachty zatím hlásili další zprávy: „Odtok je výš než přítok. Nějakou vodu tam budete mít vždycky…"

„Z překvapení nevycházíme, ale co se dá dělat. Snad se to podaří spravit. Zatím jsme sem dostali bagr, který vyčistil strouhy i přepadový odtok a břeh hráze. Škeble jsme zachránili, za to chci lidem moc poděkovat, udělali kus práce," ocenil místostarosta Jan Povejšil.