Hnutí kolem expremiéra Andreje Babiše získalo letos na Ústecku 30, 67 % hlasů, na druhém místě se umístilo SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) s 17,22 % hlasů a třetí skončila Přísaha a Motoristé (11,14 %). (vše o volbách ZDE)

Europoslanci ze severu Čech jsou: Jaroslav Bžoch (ANO), Alexandr Vondra (SPOLU) a Jan Farský (STAN). (více ZDE) V roce 2019 byla na Ústecku účast cca 23 % a letos 30,67 %. 

Celkově v Česku o víkendových volbách zvítězilo hnutí ANO. Získalo 26,14 procent, což v reálu znamená sedm mandátů z celkových jednadvaceti, které České republice náleží. Na druhém místě skončila koalice SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) s 22,27 procenty hlasů a šesti mandáty. Do europarlamentu byli zvoleni také zástupci Přísahy a Motoristů, koalice Stačilo!, Starostů a osobností pro Evropu, Pirátů a subjektu SPD a Trikolora. Volební účast dosáhla rekordních 36,45 procenta, v Praze přesáhla 42 procent.

Výsledky volby do Evropského parlamentu na Ústecku. Najdete je na www.volby.cz.Výsledky volby do Evropského parlamentu na Ústecku. Najdete je na www.volby.cz.Zdroj: Fotorepo Deník

Mohlo by vás zajímat: Útok s nožem vystrašil Severní Terasu. Bezpečnost uvadá, upozorňují místní

Zdroj: Deník/Jan Pechánek