Petiční akci zorganizoval otec zavražděného mladíka před budovou Krajského soudu v Ústí nad Labem. „S umístěním vraha mého syna do léčebny se nemohu smířit. Poukazuji celé dva roky na to, že ten feťák ho zabil ze msty kvůli holce. Petice nemají podle zákona zasahovat do rozhodnutí soudu, ale když vidíte, že to, co se stalo, bylo špatně, tak mají určitě svůj význam,“ uvedl otec Jaroslav B.

Příchozí mu na místě vyjadřovali podporu. „Budeme případ sledovat a držet vám palce, aby se proces obnovil. Kdo úmyslně někoho zavraždí, by za to měl být tvrdě potrestán. Konečně by se s těmi feťáky mělo začít něco dělat a ne je pořád jenom bránit,“ uvedla jedna z žen, která petici podepsala. Na petičních arších je zatím přes šest stovek podpisů lidí z celé republiky. ¨

Otevření případu má nyní velkou šanci na úspěch, usilují o to sami krajští státní zástupci. Ošetřující lékaři z Bohnic totiž zjistili, že Jiří N. zřejmě není tak nemocný, jak tvrdily lékařské znalecké posudky. Krajský soud v současnosti nechává zpracovat nový posudek, který je nutný k rozhodnutí o návrhu žalobců.

Arakain s Lucií Bílou v ústeckém letním kině
Kapela Arakain s Lucií Bílou ozdobila metalový večer v ústeckém letním kině

„Čekáme na revizní znalecký posudek, aby se zjistilo, zda nedošlo k nějakým pochybením. Soudce si ho následně prostuduje, a pokud shledá, že existují důvody či nové skutečnosti, může nařídit obnovu jednání,“ potvrdila mluvčí Krajského soudu v Ústí Veronika Suchoňová. Věc bude projednávat krajský soud 25. června od 9 hodin.