Dva letošní případy spojené s vraždou se staly v okrese Most, jeden v okrese Louny, jeden na Chomutovsku a k jednomu došlo na Ústecku. Policie za tyto činy trestně stíhá tři muže ve věku 36, 42 a 59 let, všichni jsou ve vazbě. V jednom případě bez stíhané osoby podezřelý zemřel a ve druhém se měla trestného jednání dopustit nezletilá osoba. Mezi poškozenými jsou čtyři ženy, z toho dvě středního věku a dvě seniorky, a jeden muž středního věku.

Bližší detaily k těmto případům policie v tuto chvíli nesděluje. Více tak o nich nejspíš bude možné napsat, až půjdou k soudu. Jeden případ bude ale pravděpodobně ten, o kterém v polovině března referoval také Deník. V Libčevsi na Lounsku na autobusové zastávce měli popíjet dva bratři, zřejmě se pohádali, starší z nich měl na mladšího vytáhnout nůž a bodnout ho do břicha. Ten to přežil, útočníka kriminalisté zadrželi a obvinili z pokusu o vraždu.

Loňský rok vynikal mimořádným počtem vražd v kraji. Kriminalisté zahájili vyšetřování ve 20 případech. A jen jeden odložili. Četnější bylo násilí v ulicích, často pod vlivem omamných látek, a soudy některé případy řešily jako opilství. Jako nejzávažnější hodnotila „mordparta“ vraždu ve Šluknovském výběžku. Ohořelou mrtvolu ženy nalezli loni v únoru, jako pachatele obvinili muže, kterého již v roce 2001 odsoudili za pokus o vraždu. Nedávno ho v Ústí odsoudili k doživotí.