Jako o jednom z nejnebezpečnějších míst ve městě, co se týká silničního provozu, začínají hovořit řidiči o Všebořické ulici. Důvodem je paneláková zástavba na jedné straně a obchodní řetězce na druhé. Ulicí navíc prochází frekventovaná silnice I/30 z Ústí nad Labem do Teplic.

„Nejhorší je to teď na podzim, kdy se začíná brzy stmívat. Do očí svítí pouliční osvětlení a osvětlení marketů. Stačí nepozorný chodec v tmavém oblečení, s přesvědčením, že má absolutní přednost, a malér je na světě," uvedl Ústečan David Mráz.

O víkendu museli ústečtí policisté v podvečerních hodinách řešit střet mezi osobním autem a chodcem. Osmatřicetiletá řidička Audi Q7 srazila dvanáctiletou dívku, která silnici přecházela mimo přechod pro chodce.

Přispět k bezpečnosti Všebořické ulice by měl nově osvětlený přechod pro chodce. Ten vybrali odborníci na bezpečnost v rámci projektu nadace ČEZ Osvětlíme přechody. Jak uvedla mluvčí skupiny ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová, pro osvětlení přechodu v anketě na stránkách nadace hlasovalo 907 účastníků ankety. „Ačkoliv přechod skončil mezi veřejností na pátém místě v rámci severních Čech, odborná komise určila, že právě tento přechod z hlediska bezpečnosti je třeba osvětlit," řekla mluvčí ČEZ.

Osvětleného přechodu by se měli ústečtí řidiči a chodci dočkat nejpozději na jaře příštího roku. „V tuto chvíli čekáme na doplnění dokumentace, abychom mohli podepsat smlouvu na osvětlení přechodu. Netroufám si říci, jestli ho stihneme ještě do konce roku, ale nejpozději na jaře by měl být," dodala Soňa Holingerová.

Na přechodu tak nově přibude z každé strany lampa s bílým světlem, které přechod zdůrazní kontrastem oproti osvětlení ulice.