Mluvčí města Romana Macová již v pondělí v tiskové zprávě informovala, že agentura má navrhnout skupinu nezávislých odborníků. Ti pak vyberou uměleckého šéfa nové městské příspěvkové organizace. „Nástup nového uměleckého šéfa je plánován od 1. července,“ uvedla.

Za kolik?

Redakce chtěla vědět, kolik město za práci castingové agentuře zaplatí. A z kolika odborných firem radní nakonec vítěznou společnost vybrali a proč. Odpovědi se redakce nedočkala. „Vše bylo uvedeno v tiskové zprávě, nyní více informací nemáme,“ řekl mluvčí města Karel Rouč.

Redakce se pokoušela kontaktovat majitelku agentury Casting studio Cine-Jessy Jessicu Horváthovou. 

Čísla z internetových stránek nikdo nezvedal a neodpověděl ani na zaslanou SMS s prosbou o odpověď.

Podle internetových stránek majitelka založila svoji společnost již v roce 1990. Tvrdí, že zastupuje známé i méně známé herce z Čech a Slovenska. V posledních letech se agentura prý orientuje na vyhledávání a prosazování mladých talentů či zapomenutých, zkušených a mnohdy i odložených profesionálů.

Právě zaměření agentury podle některých kritiků města nic nezaručuje. „Jestli někdo pro výběr uměleckého šéfa Činoherního studia zvolí agenturu působící ve filmovém průmyslu, je vidět, že o problematice vůbec nic neví," uvedl herec a bývalý ředitel Činoherního studia Jaroslav Haidler.

Z výběru si také mnozí Ústečané dělají legraci. Uměleckého šéfa prý agentura bude moci vybrat třeba podle vzhledu na fotografii.

Nedohodli se

Při jednání mezi městem a herci končícího souboru, kterým Ústí nabízelo angažmá, divadelníci chtěli, aby uměleckým šéfem zůstal Filip Nuckolls. Alespoň do doby, než město vypíše nové výběrové řízení, kterého by se mohl zúčastnit.

Vedení příspěvkové organizace to odmítlo. „Výslovně nám bylo řečeno, že nabídku nedostane ředitel Vladimír Čepek, umělecký šéf Filip Nuckolls a herci Jaroslav Haidler a Jiří Maryško," prozradila tento týden mluvčí končícího Činoherního divadla Jana Válková. Údajně všichni herci pak nabídku na přestup odmítli.

Divadelníci a ústečtí radní se dostali do sporu na konci ledna kvůli grantům. Činoherní divadlo přerušilo provoz, herce podpořila i řada osobností. Ústečtí radní ani divadelníci neustoupili. Zastupitelé nakonec před měsícem založili novou příspěvkovou organizaci.