Závažná pochybení údajně odhalila magistrátní kontrola v ústeckém Domě dětí a mládeže. Lidé, kterým se podařilo protokol získat, tvrdí, že jím může město ředitele domu Jana Eichlera vydírat. Je zastupitelem za SZSP, tedy bývalého koaličního partnera vládnoucí ČSSD. Koalice se rozpadla a SZSP je nyní s ODS v opozici. Eichler ale někdy postupuje jinak než jeho kolegové.

Zprávu se podařilo získat lidem, kteří stojí za facebookovou stránkou I love Ústí. Některé nedostatky zde popsali. „Jednalo se převážně o 1) pochybení v oběhu účetních dokladů 2) problémy ve vyřazování majetku (par.11, odst. 2 zák. č. 563/1991 Sb.) 3) problémy v evidenci elektrospotřebičů 4) pochybení v zápisech inventarizační komise 5) neúplnosti listin (zřizovacích, nájemních) 6) nedostatečnou evidenci peněžních prostředků," tvrdí.

Město ani Eichler nepopírají, že kontrolní zpráva existuje. Tvrdí však, že pochybení nebyla vážná a hlavně jsou prý dávno odstraněná.

„V diskusi na netu uváděné nedostatky nepostihují zcela zjištěný stav, jsou vytržené z kontextu," uvedl mluvčí města Karel Rouč.

Eichler uvedl, že nedostatky, které kontrola odhalila, se týkaly hlavně organizačních věcí. „Souvisely s přechodem Domu dětí z kraje pod město. Kraj prostě některé věci chtěl jinak, než je chce město," vysvětlil. Dodal, že se jednalo o administrativní záležitosti, které se již dávno vyřešily.

Podle Rouče odbor kontroly dohlíží na to, jak se nedostatky odstraňují.

„Letos jsme v Domě dětí měli již dvě kontroly, například na majetek. Dopadly na výbornou," uvedl Eichler.

Například Ústečan Radim Holeček upozornil, že vedení města může Eichlera vydírat, aby jako zastupitel hlasoval spolu s ním. Ředitele DDM z toho obviňoval i na červnovém jednání zastupitelstva, kdy Eichler hlasoval například pro opravu stadionu a akvapark.

Ostatní sportovci tehdy na protest proti postupu radních jednání opustili.

„Prosím, pane Eichlere, nenechte se vydírat přes DDM," uvedl tehdy.

Něco takového Eichler jednoznačně odmítá.

„Nikdy mě nikdo přes Dům dětí nevydíral. Žádný tlak necítím," uvedl.

Dodal, že stadion a akvapark podpořil, protože i sportovci je měli ve volebním programu a Ústečané si obě zařízení zaslouží.

„Ale není problém si dohledat, že některé věci, například personální, jsem nepodpořil," dodal.