Jedním z nejnavštěvovanějších výletních míst na Ústecku je vyhlídka Dubičky. V blízkosti místního Kostela svaté Barbory se vám naskýtá unikátní pohled na České středohoří, řeku Labe a přilehlé polabské vesnice - Církvice, Dolní Zálezly, Sebuzín a Libochovany. Uchvátí i kopce, dle mnohých jde o jeden z nejkrásnějších výhledů na Portu Bohemicu.

„Pohled je to opravdu krásný, chodím sem několikrát do roka. S partou vyrážíme z Dolních Zálezel přes Moravany až sem. Tady si dáme pivko, něco k jídlu a jdeme zase dál,“ rozpovídal se jeden z nedělních návštěvníků Dubiček.

Dračí lodě ve Vaňově - školní kolo.
Tipy na víkend: Dračí lodě ve Vaňově, čarodějnice, Don Quijote a legendy rallye

Na místo se lze dostat několika způsoby, třeba právě z vlakového nádraží v Dolních Zálezlech. Vyhlídka je dostupná pěšky, na kole, autem i autobusem z Ústí nad Labem. Vstupné je zdarma, pro občerstvení lze využít místní restauraci.

Řada lidí spojí výlet i s návštěvou sousedících vyhlídek a rozhleden jako jsou Mlynařův kámen, rozhledna Radejčín nebo Doerellova vyhlídka. Libují si zde i milovníci geokešingu, v blízkosti Dubic je k nalezení hned několik kešek.

Mohlo by vás zajímat: Vaňované slaví, dělníci dokončili opravu mostu. Vyšla na 10 milionů

Zdroj: Deník/Jan Pechánek