Rekonstrukce se konkrétně týká úseku od křižovatky s ulicí Neštěmická po okružní křižovatku s ulicemi Šrámkova a Na Návsi. Jeho délka je přibližně 2,1 km. Stavba je rozdělena do čtyř etap. První etapa skončila na konci minulého roku a druhá začne v úterý 2. dubna. „V době od dubna do května bude probíhat přeložka inženýrských sítí v úseku od zastávky MHD Zoo k zastávce Stříbrníky. Práce budou probíhat v chodníku, průchod chodců bude omezen, ale zachován,“ sdělila mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Koše v centru Ústí nad Labem patří k nejkritizovanějším prvkům, kromě samotného úklidu. Snímky košů sesbírané v centru krajské metropole.
Desítky nových košů za statisíce korun vylepší dojem z centra Ústí nad Labem

Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o páteřní komunikaci propojující městskou část Krásné Březno s městskou částí Dobětice, jsou práce prováděny za provozu.  Neobejdou se ovšem bez dopravních omezení.

Vše o etapách rekonstrukce ZDE

„Autobusová a osobní doprava bude ve stejném režimu jako při první etapě. Rekonstruovaným úsekem budou jezdit osobní auta a vozy MHD kyvadlově směrem z Dobětic dolů. V opačném směru bude povolen provoz pouze MHD a složkám integrovaného záchranného systému,“ vysvětlila Macová.

Pakliže si budete chtít někdy zkrátit cestu osobákem do Dobětic, tak si dejte pozor na hlídky policistů a strážníků. Už při první etapě tam nezřídka stáli muži zákona a „rozdávali“ pokuty.

Na Rabasovce přivítali jaro.
Na Rabasovce přivítali jaro. Kuchařky napekly a žáci se seznámili se zvyky

Oprava Výstupní ulice přijde město na zhruba 100 milionů korun. „Podařilo se nám připravit dopravní stavbu, která více než třicet let v tomto městě nemá obdoby. Podařilo se to díky zodpovědnému hospodaření a úsilí starostů jednotlivých obvodů. Doufám, že výsledkem bude kvalitní komunikace, se kterou budou spokojení občané Ústí nad Labem,“ sdělil při slavnostním zahájení stavby primátor města Petr Nedvědický.

Náměstek primátora města Ústí nad Labem Michal Mohr (SPD).
Michal Mohr: Práce dopravce a funkce náměstka primátora zároveň? To zvládnu