Stavební práce na komunikaci - jedné z nejvytíženějších v Ústí - jsou rozděleny do čtyř etap a doposud bylo možné ji využít jen směrem z Dobětic dolů. V opačném případě řidiči často narazili na hlídku policistů či strážníků, což znamenalo jediné, pokutu.

„Probíhající nutné opravy více než dva kilometry dlouhé Výstupní ulice mají skončit ještě letos během podzimu,“ uvedla městská mluvčí Romana Macová.

Řidiči na to čekají jako na smilování. „Ústí je teď samá uzavírka, takže každé zdržení vadí, i když chápu, že oprava byla zoufale zapotřebí. Na některých místech jste museli jezdit kvůli propadům a hrbolům, nebo vytlučeným dírám, doslova krokem,“ povzdechl si řidič Jaroslav Ryba z Dobětic.

Aktuálně jsou na některých místech již hotové chodníky a přeložky inženýrských sítí, stejně tak části zastávek městské hromadné dopravy. Během letních prázdnin dojde k pokládce asfaltu, což zapříčiní krátkodobou úplnou uzavírku zhruba na dva týdny v srpnu. Další uzavírka kvůli asfaltování je plánovaná na září a říjen, bude částečná.

Oprava Výstupní ulice přijde město na zhruba 100 milionů korun. Právě špatný stav vozovek je jednou z nejkritizovanějších záležitostí Ústečanů směrem k čelním představitelům města. Za vůbec nejhorší silnice řidiči označují Žukovovu ulici na Střekově, dále pak všebořickou část Masarykovy ulice či Mezní ulici na Severní Terase.

Mohlo by vás zajímat: Lávka přes Labe. Kraj dostal na opravu mostu dotaci přes půl miliardy

Stavba lávky přes Labe. | Video: Deník/ Martin Košťál