„Donedávna jsme si na Klíši žili celkem v klidu. Ale dnes? Bojíme se o majetek, zdraví a div ne také o život!" Tak hovoří obyvatelé domu v Klíšské ulici, který se nachází v těsném sousedství toho, kde dnes bydlí někteří z obyvatel zrušené ubytovny v Krásném Březně.

„Je mi z toho do pláče," líčí starší paní. Třesou se jí při tom ruce i hlas. Její jméno redakce zná, ale na její přání ho nezveřejňujeme. Má strach. „Stěhují se k nám zhruba čtrnáct dní. My nevíme, kdo přesně to dělá, ale začalo to hned, co se tu objevili."  

Jak se k problému staví strážníci a policisté? Co na to říká Miroslav Brož ze sdružení Konexe, který Romy do Klíšské pomáhal stěhovat? Čtěte v pátečním Ústeckém deníku.

V pátečním Ústeckém deníku najdete také první ze tří kuponů do soutěže o poukaz pro dvě osoby na víkend v hotelu na Komárce, zpestřený projížďkou na nejdelší sedačkové lanové dráze v Čechách!

U mateřské školky a zastávky chybí přechod! Přechod pro chodce plánují postavit s okružní křižovatkou, ale kdy to bude, je ve hvězdách, jelikož město Ústí prý nemá peníze. I o tom si můžete přečíst v pátečním Ústeckém deníku.

Chybět nebude ani mnoho dalších zajímavých zpráv ze zpravodajství, sportu i kultury. Číst Ústecký deník se vyplatí!