Šikovné děti malovaly enkaustickou technikou, nažhaveným voskem, i pro umělkyni to byla první a jak přiznala příjemná zkušenost. „Některé děti byly velmi šikovné, překvapily mě," řekla výtvarnice. „Škoda že na vernisáž spojenu s dražbou do auly Krajského úřadu Ústeckého kraje žádné nepřišly; ten den měly kroužky," řekla výtvarnice.

Projekt vymyslelo ústecké rodinné centrum Pohádková chaloupka ve spolupráci s Ústeckým krajem a se Spolkem Severka, působícím na severu Čech. Spolek Severka sdružuje handicapované děti a jejich rodiče, jemu bude výtěžek z prodeje obrázků věnován.

„Prozatím jsme spolku věnovali tři tisíce korun, další výtěžek akce je 250 korun za první prodaný obrázek. Koupila si ho Jana Ježková z Ústí nad Labem," řekla Deníku předsedkyně rodinného centra Pohádková chaloupka. Ten provozuje například vaňovskou dětskou skupinu Mozaika.

„Náš spolek Pohádková chaloupka dostal grant od kraje na různé aktivity v roce 2016. Jednou z nich bylo malování obrázků a uspořádání výstavy ve veřejném prostoru. Naše akce má podtitul „Děti dětem", děti z domova na Střekově v Truhlářově malovaly pro Spolek Severka," vysvětlila vedoucí Pohádkové chaloupky.

„Mám už vybráno, líbí se mi obrázek se srdíčkem. Přijde mi to symbolické. Už jen proto, že člověk podpoří handicapované děti, stojí zato obrázek si koupit," řekla Ústečanka Jana Ježková.

Jolana Martanová z Severky, která pomáhá handicapovaným dětem v integraci do společnosti, rozvíjení jejich talentu i nadání a posunovat je v životě o kousek dál, prozradila: „Dnešní akce je pro nás důležitá. Díky ní získáme peníze na naše aktivity, ale také ve veřejnosti šíříme povědomí o tom, že jsou zde handicapované děti, které potřebují pomoci," prozradila. „Výtěžek chceme použít na pomůcky ve stylu Montessori, na muzikoterapii či chodníčky, na kterých se děti učí chodit."

Po dražbě nyní Pohádková chaloupka chystá prodejní výstavu obrázků ve veřejném prostoru, možná opět v ústeckém nákupním centru Globus. Ústecký deník bude dál veřejnost informovat o dalším osudu výstavy.