KOMPLETNÍ ROZHOVOR NAJDETE ZDE.

Zmizí konečně ruiny v Matiční?
Stav budov v Matiční, které jsou v majetku naší obce, není tak tragický. Staticky jsou v pořádku. Momentálně hledáme řešení pro jejich využití. Umím si zde představit startovací byty pro matky samoživitelky, oběti domácího násilí a zároveň bydlení pro seniory, kteří se dostali do těžké životní situace.

Co uděláte se stavem Corsa?
Corso je problém, ve středu 25. března budeme o osudu Corsa jednat a hledat řešení, jak tento prostor zajistit jak po stránce bezpečnostní, tak jeho případného využití. Umím si zde představit zábavní centrum pro děti. Prostory zde jsou.

Co uděláte pro to, aby od městské policie neodcházeli strážníci?
Udělám maximum. Bohužel ti, co nesplňují podmínku vzdělání, musí odejít. Finanční ohodnocení strážníků se mi také nelíbí, byla bych ráda, kdyby byli mnohem lépe finančně ohodnoceni. Spousta lidí si ani neuvědomuje, co vše strážník ve své práci musí zastat. Dle mého názoru je současný stav počtu strážníků naprosto nevyhovující. I těch nových 20 bude málo, proto do budoucna budu usilovat o další navýšení.

Budete se zajímat nejen finančně o fotbal dětí v Neštěmicích? Máte v plánu třeba rekonstrukci tribuny?
Stadion v Neštěmicích je momentálně ve správě Městských služeb. Pokud by přešel zpět do naší správy, pak bychom hledali finanční zdroje pro to, abychom tribunu mohli opravit, popřípadě postavit novou.

Proslýchá se o přistěhování Romů z Janova do sídliště Mojžíř. Co je na tom pravdy?
Takovou informaci nemám. Je pravdou, a mně se to také nelíbí, že spousta vlastníků bytů v sídlišti Mojžíř jsou z jiných měst. Jedná se o typický obchod s chudobou. Jsem přesvědčená o tom, že nejlepší by bylo byty pomalu skupovat zpět do vlastnictví obce, pak bychom měli vliv na výši nájemného a s občany, kteří by nechtěli dodržovat veřejný pořádek, bychom se rychle rozloučili.

Bývalá starostka údajně dohazovala zakázky manželovi. Můžete prosím zveřejnit, které chodníky a za kolik pan Válka dělal? Nezvažuje se trestní oznámení?
Pokud máte takové podezření a důkazy pro něj, pak se obraťte na orgány činné v trestním řízení. Na úřadě v současné době probíhají kontroly hospodaření a na základě některých výsledků již trestní oznámení padlo.