Jak upozorňuje iniciátorka Petra Dudková, ulice je v tragickém stavu už více než 15 let. „Jezdím tudy autem každý den a je to opravdu tankodrom. Trpí auta, ale i lidé. V minulosti tudy projíždělo velké množství kamionů, které zásobovaly Setuzu, a silnice tak byla hodně zatížená," říká Dudková, jež na Střekově bydlí od narození.

PĚT MILIONŮ NIC NEŘEŠÍ

Začátek tankodromu je mezi vrátnicemi bývalé Setuzy až ke křižovatce Kojetická. „Žukovova je strašlivá, zastupitelé obvodu i magistrátu o tom vědí," řekl zastupitel Jiří Železný. Právě na opravu střekovských silnic nedávno magistrát vyčlenil pět milionů korun.

„Peníze kvituji, ale s ohledem na celkový stav našich komunikací jde spíše o kosmetickou záležitost. Jen oprava Žukovovy ulice je v řádech desítek milionů korun," doplnil Železný. Magistrát tak prozatím s její rekonstrukcí nepočítá. Nový kabát ovšem dostanou jiné střekovské silnice.

„Do konce letošního roku provedeme úpravy vozovek s použitím malé frézy ulic Na Rybárně, Ovčácká stezka, Máchova, Puškinova a Broskvoňová. Opravíme i ulice Doerellova, Karla Maye a chodníky v Rubensově a Jeseninově ulici. Tyto opravy provedeme v závislosti na klimatických podmínkách," sdělil vedoucí odboru dopravy ústeckého magistrátu Dalibor Dařílek s tím, že velkoplošné opravy vozovek ulic Ke Hradu a Jabloňová plánuje magistrát v roce 2017. Iniciátoři petice se prozatím nevzdávají.

PROBLÉMY JSOU I JINDE

„Peticí chceme zatlačit na obvod i na město, aby se situací co nejdříve zabývaly. Petiční archy rozšíříme i do papírové podoby a rozneseme po celém Střekově," doplňuje Petra Dudková.

Také v dalších částech Ústí jsou lidé znepokojení se stavem silnic. Například starosta Ústí Kamil Hýbner odhaduje, že na rekonstrukci všech dezolátních vozovek v centrálním obvodu by potřeboval více než čtvrt miliardy korun.

„Stížností na stav silnic je mnoho, řešit to ovšem musí magistrát. My jsme díky podnětům od občanů sestavili soupis chodníků, které nutně potřebují opravit, a ten pošleme na magistrát," uvedl Hýbner a jako příklad poukazuje na parkovací plochu v ulici Malátova, která je plná děr a potřebuje nový povrch.