Za městské pozemky chtěla společnost CPI Byty vyměnit ubytovnu Modrá v Purkyňově ulici na Střekově. Ta je od loňského června uzavřená. V minulosti ji veřejnost vnímala jako problémovou kvůli tehdejším nájemníkům. Po uzavření pro změnu jako zdroj švábů, rusů a štěnic, které od léta do podzimu útočily na okolní domy. V současnosti městský obvod Střekov za pomoci města Ústí nad Labem vyjednává o jejím odkoupení. Zdejší vedení by ji rádo zrekonstruovalo a přebudovalo na domov pro seniory.

O nabízené směně včera informoval ústecký primátor Petr Nedvědický (ANO 2011) na tiskové konferenci pořádané po zasedání městské rady. „Město nemá zájem prodávat nemovitosti ani parcely, proto jsem to odmítl. Poté nám společnost slíbila, že předloží cenovou nabídku,“ oznámil.

Z ubytovny Modrá lezli švábi a štěnice: 

Střekovská radnice má podle svého starosty Petra Vinše (ZLS) na odkoupení vyhrazeno celkem 6 milionů korun. „Věřím, že nám společnost budovu za maximálně tuto cenu prodá. Dle mého názoru je to jediné vhodné místo, kde by mohl domov důchodců vzniknout,“ myslí si.

Podle mluvčího společnosti CPI Byty Jakuba Velena je ale zatím předčasné hovořit o podpisu kupní smlouvy. „Během vyjednávání s městem se bavíme o různých variantách. Nelze říci, že bychom se pro nějakou jednoznačně rozhodli,“ řekl.

Problémy dělá i další ubytovna

V Purkyňově ulici je v provozu i další ubytovna. Ani ta nemá nejlepší pověst. Policie v ní několikrát provedla razii. Naposledy zde ústečtí kriminalisté z toxi týmu zadrželi Slováka s pytlíčky s celkem 17 gramy pervitinu, nelegálně drženou samonabíjecí pistoli s náboji a vyšší finanční obnos.

Střekovský starosta Vinš prý s majitelem této ubytovny dojednal změny, které by ji měly výrazně změnit k lepšímu. Včetně jejího blízkého okolí.

„Majitel s námi v pohodě komunikuje. V jednom patře by měla sídlit neziskovka, jež bude se zdejšími obyvateli pracovat, aby se lépe integrovali do většinové společnosti. Kdo spolupracovat nebude, odejde. Už teď na ně dohlížejí kamery, což vnímám velmi pozitivně,“ dodal.