Zde se v malém podalpském městečku Uggiate Trevano nachází naše partnerská škola. Spolupráce s touto školou se stává tradicí.

Na týdenní výměnný pobyt se vydalo 20 dětí z 5. 7. tříd za dobrodružstvím a s touhou procvičit svou angličtinu v praxi. Od pondělního rána po celý týden čekal na děti velmi nabitý program.

V pátek se děti rozloučily se svými novými kamarády a vydaly se na zpáteční cestu. Během pobytu jsme byli všichni zapojeni do výuky v italské škole, kde nás překvapily vyučovací hodiny trvající šedesát minut a to téměř bez přestávek.

ANGLICKÁ KONVERZACE A ITALSKÁ ZMRZLINA

Náš pobyt zpestřila návštěva starobylého městečka Como, celodenní turistický a naučný výšlap do kopců nad jezerem Lago di Como a v neposlední řadě výlet do nejznámějšího centra módy, do města Miláno.

Vše bylo doprovázeno nepolevující anglickou konverzací a italskou zmrzlinou. Na spokojenosti našich dětí však neměl zásluhu jen bohatý program, ale především velmi milý a obětavý přístup rodičů italských žáků, kteří se o naše děti starali.

Od italských rodičů, učitelů i pana ředitele jsme sklidili pochvalu za dobré vychování a anglickou výslovnost našich žáků. Přijeli jsme unaveni, ale ze zážitků a zkušeností budeme čerpat ještě dlouho.

Martina Dostálková, Petra Vejlupková

Žáci ZŠ Stříbrnická byli opět na Lago di Como v Itálii

Žáci ZŠ Stříbrnická byli opět na Lago di Como v Itálii