Vítězem byl tým s příznačným názvem OXXO ze školy SPŠ Ústí nad Labem, který si tak zároveň zajistil postup do krajského kola.

Technika zazlobila

Pondělního turnaje se celkem zúčastnilo 12 týmů ze středních škol. Po dvacetiminutovém zdržení, které způsobila „náladová" technika, začala úvodní prezentace, jež byla zakončena smíchem a dobrou náladou, a studenti se vesele pustili do hraní.

První zápasy byly odehrány poměrně rychle. Do play-off postoupilo 8 týmů a ty bojovaly o to, aby mohly na konci dne pyšně stát na stupínku vítězů.

Atmosféra zůstala přátelská, přesto bylo v místnosti najednou ticho. Byly slyšet první nadšené výkřiky: „Já vyhrál!" Rychle ale došlo i na nervydrásající souboje, kdy dva soupeři hráli tak dlouho, že čekající pomalu začínali usínat, nebo rapidně stoupla jejich netrpělivost, která se rychle projevila.

Kontumace za radu

Přihlížející student poradil jednomu z hráčů, aby celý proces urychlil. V duchu ochrany fair play byl potrestán kontumační prohrou v následujícím zápase.

Týmy postupně odcházely a v učebně zůstávalo stále méně hráčů. Nakonec zde zůstaly jen čtyři úspěšné skupiny, které se utkaly o první místo. Všichni ale první být nemohou.

Na třetím místě skončil tým 100101 ze školy SPŠ Ústí nad Labem, Resslova 5. Hned před ním, na místě druhém, tým High Life reprezentující stejnou školu, a těmi nejlepšími byli studenti také ze školy SPŠ Ústí nad Labem, s příznačným názvem týmu OXXO.

Výsledky1. místo OXXO SPŠ Ústí nad Labem Aleš Vykouk, Tomáš Linhart, Ladislav Andrš, Marek Kracík, Jan Hejhal
2. místo High Life SPŠ Ústí nad Labem Radim Červinka, Jindřich Bartoš, Jan Kramář, Ondřej Kochaň, Tomáš Kubíček
3. místo 100101 SPŠ Ústí nad Labem Dominik Kadečka, David Berounský, David Bučko, Martin Czako, Daniel Secký