Jednání mezi zástupci kolonie a magistrátu o ceně za metr čtvereční zkrachovala, a město tak náhle otočilo. Jak sdělil náměstek primátorky Pavel Dufek, město už o prodej nemá zájem, místo toho se zaměří na zvýšení nájemného.

TRVALÝ PŘÍJEM Z NÁJMU

„Naším cílem není zbavovat se majetku města, nájem městu přináší trvalý příjem. Snažíme se narovnat všeobecně cenovou politiku pro všechny. Zahrádkáři U Habrovického rybníka ovšem mají roční nájem za m2 jen 13 haléřů. Průměrná cena by měla dosahovat 4 koruny," uvedl Dufek.

Zahrádkáři neskrývají překvapení. „Naprosto s tím nesouhlasíme. Budeme bojovat dál a chceme jednat. Pokud magistrát padne, noví členové rady s námi budou chtít jednat, jsem o tom přesvědčený," říká tajemník základní organizace Českého zahrádkářského svazu U Habrovického rybníka Zdeněk Beránek. Ten poukazuje na vývoj celé kauzy.

Město totiž ještě v únoru chtělo za pozemky 800 korun za m2, tedy jako za stavební parcely. „Takové jsou naproti habrovickému rybníku, ne tady. Navíc stavební parcela musí mít přivedené inženýrské sítě na patu, to my nemáme. Kdybychom na cenu přistoupili, zaplatili bychom za půlku kolonie přes půl milionu korun, to je nehorázné," ohradil se Beránek.

SHNILÉ STROMY NA MAGISTRÁTU

Dufek ovšem argumentuje tím, že cenu určil znalecký posudek a že chaty už nemají žádná stavební omezení.

„Mnohé chaty jsou stavěné do patra, mají i další přístavky. Podle mého názoru tedy jde o stavební pozemky," myslí si Dufek. Podobný přístup zaujalo město i v zahrádkářské osadě na Větruši. Ani tady se pozemky prodávat nebudou.

„Měli jsme schůzku s lidmi z magistrátu, ale hýbou se jako shnilé stromy v lese. Chceme iniciovat další kroky ohledně prodeje," řekl předseda kolonie Větruše Jiří Behenský.