Mohou za to neshody ve věci prodeje pozemků pod chatami. Město za ně začátkem roku chtělo 800 korun za m2. S tím Spolek zahrádkářů předsedy Stanislava Dunaje souhlasil.

NEHORÁZNÁ CENA

Českému zahrádkářskému svazu (ČZS) ovšem přišla cena nehorázná. Požadovali částku přibližně stejnou, jakou před lety zaplatili v části kolonie Pozemkovému fondu ČR, tedy v řádech několika korun.

„Ještě vloni, když jsem byl předseda kolonie, jsem hájil zájmy lidí, kteří si chtějí odkoupit pozemky na základě doporučení majetkové komise magistrátu a znaleckého posudku. Pan Beránek z ČZS ale řekl, že je to drahé a spoustě lidí nasliboval, že vyjedná cenu 14 korun za m2. Město pak otočilo a prodat je už zřejmě nechce," uvedl Dunaj s tím, že ČZS, jako správce nájmů, zahrádkářům prý i vyhrožuje ohledně nových smluv o zajištění energií.

„Buď prý přistoupíme na jejich podmínky, anebo nám energie odpojí," řekl Dunaj.

CHYTIL TAJEMNÍKA POD KRKEM

Vedení základní organizace ČZS u Habrovického rybníka jeho slova kategoricky odmítá. „Je to prachobyčejný nesmysl. Odpojíme jim vodu a elektřinu, když smlouvu nepodepíšou, ale to není žádné vydírání, nýbrž konstatování. Sazby se od dob pana Dunaje nezměnily. On jen není schopen přenést přes srdce, že byl z čela našeho svazu v minulosti odvolán, a tak nás chce všechny rozeštvat," reagoval předseda ČZS Miroslav Zlesák.

Tajemník ČZS Zdeněk Beránek pak tvrdí, že ho měl Dunaj napadnout. „Při odečtu elektrického proudu na pozemku jeho tchyně proti mně vyběhl a chytil mě pod krkem," tvrdí Beránek s tím, že Dunaj členům ČZS psal i výhružné SMSky anebo jim na pozemek vysypal kolečko shnilých jablek.

„Je to křivé obvinění. Nikdo mi nebude říkat, že jsem starého člověka napadl, starým lidem pomáhám. Budu se bránit," reagoval Dunaj. ČZS už dochází trpělivost. „Uvažujeme, že ho z kolonie vyloučíme," dodal Beránek.