Leden

3. ledna
Lanovkou jela pětina lidí zadarmo. Byla to zpronevěra tržeb? Tuto otázku řešilo vedení Dopravního podniku. Případ vyšetřovala dokonce i ústecká kriminálka.

10. ledna
Skandál v Krásném Březně: V ubytovně Freedom lidé žili i ve sklepě. Ačkoliv místnosti nebyly zkolaudované, přesto v nich provozovatel několik let ubytovával sociálně slabé i s dětmi. Stavební úřad měl proto zákonný důvod zakročit.

30. ledna
Začíná kauza Činoherního studia, které bývalé vedení města hnalo do krachu. Herci, ale i mnozí komunální politici si mysleli, že divadlo letos z rozpočtu města dostane na provoz 12 milionů korun. Pak ale zjistili, že úspěšná činoherní scéna získá maximálně dvě třetiny této částky. A to jen v případě, že uspěje v městem vypsaných grantech. Ovšem vypsaných uprostřed sezóny a s nejasnými podmínkami. Mnozí vyslovili podezření, že to je počátek likvidace divadla.

Únor

6. února
Malá Andrejka z ústeckého babyboxu dostala své jméno podle rodného listu. Zdravotníci ho našli společně s holčičkou. Je tu od úterka 4. února, v boxu ji našli deset minut před šestou hodinou večer.

18. února
Sportovcem roku 2013 se na Ústecku stal plavec Petr Bartůněk.

Plavec Petr Bartůněk se stal potřetí v kariéře Nejúspěšnějším sportovcem Ústecka.

Březen

3. března
Ostudné zasedání ústeckého zastupitelstva. Veřejnost nesměla do sálu při zasedání městského zastupitelstva, pouze na galerii. Kauzu Činoherního studia pak probírala až jako poslední, 44. bod. Dostali se k němu před půlnocí, přičemž materiál dostali zastupitelé na stůl sotva půl hodiny před jednáním. Zasedání pak ukončilo existenci Činoherního divadla. Zastupitelé se rozhodli, že místo této obecně prospěšné společnosti založí městkou příspěvkovou organizaci Činoherní studio města Ústí nad Labem. Ve vyhrocené situaci mezi radními a divadelníky nakonec herci Jiřímu Maryškovi ruply nervy a na schodech radnice nafackoval radnímu a předsedovi správní rady divadla Janu Eichlerovi.

26. března
Výbuch a následný požár vyhnal nájemníky z panelového domu v ulici Anežky České v Krásném Březně. V kuchyni přízemního bytu sedmipatrového činžáku odpoledne explodovala neznámá látka. Podle očitých svědků sloužil byt jako varna drog.

Duben

11. dubna
Deník informoval o tom, že policisté odložili případ předražení rekonstrukce ústeckého muzea o minimálně 53 milionů. Prý nelze zjistit, kdo pro zadání zakázky z tehdejších zastupitelů hlasoval. Redaktoři Deníku přitom zjistili 26 jmen zastupitelů, kteří tehdy pro zakázku zvedli ruku.

23. dubna
Titulní stránky novin naplnila zpráva o policejním stíhání ústeckého primátora Víta Mandíka. Hrozí mu až deset let natvrdo. Kriminalisté obvinili i radního a starostu Severní Terasy Josefa Macíka (ČSSD). Současně s tím požádali Sněmovnu o vydání poslankyně, exnáměstkyně primátora pro sociální věci a ústecké radní Zuzany Kailové (ČSSD). Stíhají je za porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby, konkrétně za vítání občánků v režii reklamní společnosti Darothore.

Květen

1. května
Městem pochodují pravicoví radikálové. Ústí se octlo v policejním obklíčení. Akce paralyzovala centrum na několik hodin. Po menších potyčkách několik ultrapravičáků, ale i ultralevičáků skončilo v zadržovací cele.

Prvomájový pochod v Ústí nad Labem.

15. května
Osobní plavidla a jachty mohou přistávat v kotvišti v Dolních Zálezlech. To zažilo svou slavnostní premiéru, když tu zakotvila loď Bohemia. Přístaviště zainvestovalo Ředitelství vodních cest (ŘVC) částkou 16, 9 milionu korun. Celkem tu může přistát až 16 lodí.

Červen

25. červen
Výstavba nové tribuny na Městském stadionu se blíží ke konci. Stavba přišla na 168,5 milionu korun.

Slavnostní otevření nového skateparku.30. červen
Bikeři, skejťáci a vyznavači adrenalinových sportů mají nové útočiště: Otevírá brány nový skatepark.

Červenec

22. července
Na seznam kulturních památek Ústecka přibyl další záznam, správní budova Spolchemie. Ministerstvo kultury totiž zamítlo odvolání vlastníka budovy a potvrdilo původní rozhodnutí v plném rozsahu. Společnost argumentovala tím, že ne všechny interiéry „ústeckého mrakodrapu" jsou původní, tedy z roku 1930.

30. července
Skandál hýbe okresní kriminálkou v Ústí nad Labem. Za údajný prodej drog policisté z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) přibližně třicetiletého kriminalistu.

Srpen

1. srpna
Plavecká hala na Klíši zavírá. Areál totiž projde rekonstrukcí. Ústí přitom ještě tou dobou nemá zcela jasno o firmě, která by měla zakázku za zhruba 220 milionů korun provádět.

Okresní soud poslal na sedm let do vězení Martu Buncíkovou za to, že srazila v Povrlech jedenáctiletého chlapce a z místa nehody ujela. 6. srpna
Za vyhaslý život jedenáctiletého chlapce, kterého v Povrlech v listopadu 2012 zabila svým mercedesem a ujela, Marta Buncíková tvrdě zaplatí. Ve vězení má strávit sedm let. Mamince by měla zaplatit tři miliony korun za bolest ze ztráty syna. Osm let by neměla řídit. A povinně by měla nastoupit do léčebny, aby se zbavila závislosti na alkoholu a lécích. Proti verdiktu ústeckého okresního soudu se hned na místě odvolala, rozsudek tak nebyl pravomocný.

14. srpna
Dvojité kulaté výročí letošního roku slaví obyvatelé Trmic. Před dvaceti lety se trhli od Ústí nad Labem a také 350 let od prohlášení samostatným městem.

Září

4. září
Dva těžce ranění, z toho jeden v ohrožení života. Dva kompletní kamiony na odpis. Další ranění a poničené automobily. To je bilance dopravních nehod a požáru, které zablokovaly dálnici D8 u Krásného Lesa.

13. – 14. září
Závodníky ústeckého půlmaratonu povzbuzovaly tisíce lidí. Mnozí si sáhli až na dno. Elita i amatéři. Na první příčce stanul Adugna Takele z Etiopie. Bohužel vypětí na půlmaratonu neunesl mladý muž a zemřel v ústecké nemocnici.

Říjen

10. – 11. října
Volby v Ústí vyhrály nové tváře z ANO 2011 a PRO! Ústí. Nováčci na zdejší politické scéně spolu tvoří pohodlnou většinu, po zhruba měsíci podepisují koaliční smlouvu a v zastupitelstvu jim patří 20 ze 37 křesel.

Vyjednávání o budoucí koalici v Ústí nad Labem začalo.

29. října
Zatímco město má jasno, volby nového rektora Univerzity Jana Evangelisty Purkyně skončily patem. Děkanovi Fakulty umění a designu Michalu Kolečkovi chyběl ke zvolení jediný hlas, ale ten ani po dohadovacím řízení členů akademického senátu nakonec nezískal.

Listopad

17. listopad
Ústí nad Labem si připomíná, spolu s celou republikou, 25. výročí Sametové revoluce.

Prosinec

10. prosince
Česko zpívalo koledy. Jen na severu Čech na 111 místech. V celé České republice se pak sešly tisíce lidí na 570 místech. S Deníkem zpíval jako hlavní partner i Český rozhlas Sever. V Ústí pak hlavním místem Koled byl od 18. Hodin kostel sv. Vojtěcha.

Ústečané si přišli zazpívat koledy do kostela sv. Vojtěcha.

18. prosince
Vracet desítky milionů korun za bývalé sektorové centrum na Severní Terase město Ústí nad Labem nebude. Krajský soud zrušil rozhodnutí ústeckého okresního soudu. Podle něj měl ústecký magistrát vrátit společnosti PK Real 19,5 milionu korun a kolem devíti milionů na úrocích. Naopak téměř 1,7 milionu korun má nyní zaplatit firma za náhradu řízení. Spory trvaly dlouhých osmnáct let.