"Riccio quartetto má svou mateřskou základnu v Karlových Varech, kde pravidelně vystupuje po celý rok. Deset let nabízíme klasiku, populární hudbu, vánoční a filmové melodie. Na pozvání paní Součkové jsme tentokrát přijeli v netradičním složení, mou nemocnou manželku nahradila flétnistka Michaela Petrová. Na housle hrála Alina Sobíšková, Martin Forman představil violu, já přidal průvodní slovo a nabídl romantické violoncello. Začali jsme krásnou melodií k filmu, který hned všichni poznali. Hlavní představitelka, francouzská herečka Michele Mercierová, oslavila 1. ledna čtyřiaosmdesáté narozeniny, ale stále je krásná," tvrdil mladý muž a sálem zašuměla požadovaná odpověď (Angelika). Nejen znalci filmového plátna slzeli blahem skoro dvě hodiny. Karel Svoboda připomněl Cirkus Humberto, Ennio Morricone navázal trhákem Tenkrát na západě, potom dostali šanci Piráti z Karibiku, Nemocnice na kraji města, Poslední mohykán, Statečné srdce, Robin Hood, Dobití ráje, Hra o trůny, Kmotr. Připomenut byl slavný Sinátra i Abba. Stačilo pár tónů a pozorný posluchač si hned představil děj, známé herce či kostýmy.     

O přestávce došlo i na vzácné nástroje. Na stole vedle usměvavé dámy ležela nádherná kovová flétna. "Tohle je japonský výrobek, moc lidí neví, že se skládá ze tří částí. První díl je skutečně zlatý, zbytek stříbro. Na cenu se mě neptejte! Není to otázka hygieny, velikosti, tvaru, značky. Rozhodující je tón," tvrdila Michaela Petrová, která je už deset let první flétnistkou Karlovarského symfonického orchestru. 

Kalendář mají zase plný termínů, těší se na Filmový festival, kde mnohokrát vystupovali,  koncem roku je čeká zájezd do Německa. V Trmicích byli poprvé, ale potlesk si vysloužili dlouhý a upřímný. Krásná hudba přeci léčí!