V sobotu 4. a v neděli 5. července zámek nabídne vedle klasické prohlídky bývalého sídla šlechtického rodu Chotků i deset druhů čokoládových výrobků v historických interiérech Státního zámku Velké Březno na adrese Zámecká 63 ve Velkém Březně.

„Program odstartuje v sobotu v 10.00, jednotné vstupné včetně prohlídek zámku s průvodci i ochutnávky je sto korun. Gurmánskou prohlídkou dáme návštěvníkům něco navíc, necháme je nahlédnout do historie oblíbené pochoutky," slibuje kastelán Miloš Musil.

Nejprve bude k ochutnání klasická surová čokoláda. „Přes ni vývoj procházel přes tekutou čokoládu, také tu zde návštěvníci ochutnají z kelímku. Nabídneme ale také hořkou čokoládu, respektive ovoce v ní máčené; například datle," láká kastelán.

Další na řadě budou táfličky, malé čtverečky hořké čokolády sypané například mandlemi. „A pak už přešel vývoj na mléčnou čokoládu, jedna z nich byla už na sklonku předminulého století vyzkoušena a prodávána v Děčíně. A dokonce ještě ani nebyla z kravského, ale z kozího mléka," překvapil Deník svou informací Miloš Musil.

„Následně, přesně v duchu vývoje a čokoládového pokroku, návštěvníci na zámku ochutnají bonbony s nugáty a dalšími krémy, také s likérovými," snad se i v duchu olízl velkobřezenský kastelán.

„Pomáhá nám dávat našim akcím punc výjimečnosti, i proto by byla škoda nepřijít ochutnat," zve do březenského zámku kastelán.

Těšit se můžeme i na kvetoucí růže v rosáriu. Zahrada je nově zrekonstruovaná, tyto růže zde ještě loni nekvetly. „Jsou červené, žluté, bílé a růžové a jak nádherně voní, hlavně v horkém letním dnu. I tak bude stále na zámku příjemný chládek oproti výhni parného léta," dodává Musil.

Vše bude vyrobeno na zakázku přímo pro tuto akci děčínskou firmou Jordan a Timaeus, velmi starou společností s obrovskou tradicí. Po znárodnění na čas „usnula", ale probudila se po revolucí díky panu Vaňkátovi, který s námi na gurmánských akcích spolupracuje čtyři roky," neskrývá radost kastelán Miloš Musil. Prohlídky zde začínají každou půlhodinu, poslední prohlídka v 17.00.