Podle primátora Víta Mandíka nyní budou mít zájemci o provozování prostor lepší podmínky než v minulosti. „Podařilo se nám dojednat možnost snížení parkovného na parkovišti," uvedl primátor. Původní podmínky prý stanovily parkovné velmi vysoké, hlavně tak, aby zde auta příliš dlouho nestála.

Začátek parkování v prostoru parkoviště tak bude ze začátku stát pět korun za hodinu. Sazba se bude podle délky navyšovat, ovšem ne tak prudce jako v současnosti. To právě řidiče od parkování v těchto prostorách odrazuje a parkoviště je většinou prázdné.

Řidiči s takovým nápadem souhlasí. „Jednou jsem sem zajel a nestačil se těm cenám divit. Rozhodně sem již nikdy nepojedu," řekl Deníku Marek Šedivý.

Město má i podmínky pro provozování 13 obchodů, které jsou umístěné na vyhlídkové terase za nádražím. Nájemné by tu nemělo přesáhnout 2500 korun za metr čtvereční.

Pokud město potřebného provozovatele nesežene, již v minulosti řeklo, že bude provozovat prostory samo. „To stále platí," potvrdil Mandík.

Do prostor za hlavním vlakovým nádražím s parkovištěm, obchody, vyhlídkovou terasou a lávkou přes přilehlou silnici k řece Labi investovalo Ústí 170 milionů korun, většinu uhradilo z evropské dotace. Právě tu by muselo vrátit, protože musí plnit takzvanou podmínku udržitelnosti projektu. Prostor město otevřelo na počátku roku 2011 a dva roky již tuto podmínku neplní. Úřad regionální rady přitom v roce 2013 chystá přísné kontroly.