Operátor, který obsluhuje městský kamerový systém, si všiml dvojice malých chlapců, kteří měli být ve všední den ráno ve škole. Místo toho seděli na schodech kostela a jedli párky. Vyrazila tam tak hlídka, aby se hochů zeptala, co tam dělají. "Na dotaz hlídky, co tam dělají a zda by neměli být ve škole na vyučování, odpověděl mladší z nich, že jeho starší bratr, se kterým se na místě nacházel, mu řekl, že je dnes sobota," řekl zástupce ředitele ústeckých strážníků Jan Novotný.

Policisté zjistili, že jde o chlapce ve věku šesti a sedmi let, kteří bydlí na Mojžíři. Převezli je služebním vozidlem k místní základní škole a předali je pedagogickému pracovníkovi. Tomu předali veškeré informace s tím, že o tom spraví zákonného zástupce chlapců a celá věc bude oznámená na OSPOD Magistrátu města Ústí nad Labem.

Nepořádek v ulicích

Hlídky kontrolují také dodržování právních norem ve městě. V Dlouhé ulici řešili pět případů, kdy bezdomovci přehrabovali kontejnery na domovní odpad a zanechali po sobě na zemi značný nepořádek. "Hlídka bezdomovce nechala nepořádek po sobě uklidit a po řádném poučení byli dotyční z místa vykázáni. Stejně dopadli i dva bezdomovci na Mírovém náměstí, kteří zde konzumovali alkohol v místech, kde to obecně závazná vyhláška města zakazuje," dodal Novotný s tím, že akce tohoto významu budou pokračovat.