Jako senátor se chce Martin Hausenblas vyjadřovat k řadě témat a ovlivňovat je. Připustil, že v pravomoci senátora a Senátu moc možností není.

Budu hledat chyby v zákonech

„Mohu lobovat, prosazovat podporu pro region. Ústí má na to, stát se křižovatkou všech cest a přitáhnout spolu s chytrými lidmi také investice do chytrých a udržitelných průmyslových odvětví. Budoucnost města zahrnující i tvorbu pracovních míst závisí na úzké spolupráci s univerzitou a rozvoji center inovací," uvedl.

Přímo v Senátu se chce zaměřit na kvalitu legislativního procesu. „Budu číst všechny zákony a hledat v nich nedostatky a chyby," plánuje Martin Hausenblas.

Jak dodal, jeho cílem je ochrana liberální demokracie. Působení prezidenta Miloše Zemana, jeho příklon k Rusku a Číně považuje za skandální a kritizuje i jeho roli v domácí politice. „Politika prezidenta Zemana vede k rozvratu demokratického řádu," poznamenal Martin Hausenblas.

Ze zastupitelstva neodejdu

V případě, že bude zvolen, ponechá si i mandát ústeckého zastupitele. „Odejít ze zastupitelstva by byla příliš velká cena," řekl.

Jeho tým kampaň teprve připravuje, předběžný rozpočet činí 850 000 korun. „Bude-li třeba, uhradím to sám," řekl. Daniel Pitek ze Strany zelených a Leo Steiner z hnutí Pro! kraj mu ale slíbili podporu lidskou, organizační i finanční.

Z ostatních protikanditátů se Martin Hausenblas vymezil jen proti současnému senátorovi Jaroslavu Doubravovi (Severočeši.cz). „Svou podporou akcí Ruska na Krymu a v Donbasu dělá regionu ostudu. Je potřeba ho vyměnit," zdůraznil Martin Hausenblas. „Co k tomu říci. Budoucnost ukáže, co byla a nebyla ostuda," podotkl senátor Doubrava.

Martin Hausenblas zdůrazňuje svou nezávislost. „Jsem zajištěný, nemám potřebu se nechat korumpovat a myslím, že se nemohu dostat do střetu zájmů. Již několik let nejsem v exekutivních funkcích ve svých firmám. Jsem akcionářem a svá práva uplatňuji na valné hromadě," vysvětlil.

Svou kandidaturu na Ústecku dále oznámili Ilona Tajchnerová (TOP 09) a Vítězslav Štefl (ČSSD).