„Cesta přes golfové hřiště, kterou jsem jezdil mnoho let, byla najednou zavřená. Zaskočilo mě to," říká Strych. Celý areál golfového rezortu je v soukromém vlastnictví. Pozemky prodalo město v roce 2006.

DEMONSTRACE SÍLY NEBO JINÉ DŮVODY?

„Zajímalo by mě, jestli jde o demonstraci vlastníkovy síly, anebo ho k uzavření cesty vedly nějaké jiné důvody. Sdílel jsem to na sociální síti, abych o tom veřejně informoval, protože vím, že plno lidí tu cestu využívá," podotýká Michal Strych.

Zatarasení cesty se nelíbí ústeckému zastupiteli Janu Hroudovi z hnutí PRO!Ústí. „Plocha cesty je jak ve směru na Všebořice k Möbelixu, tak ve směru ke skládce a letišti označena jako veřejné prostranství. Z podmínek funkčního využití této plochy zřetelně vyplývá podmínka přístupnosti bez omezení a bez ohledu na vlastnictví," míní Hrouda.

Mohlo by vás zajímat: Obrovská díra na Míráku může zmizet už tento rok

Ředitel golfového rezortu Tomáš Kodrle ale vysvětluje, že zátaras se na cestě objevil kvůli neukázněným lidem. „Zejména pejskaři ve směru z Habrovic chodili tam, kde to neměli povolené, exkrementy byly i na greenech," zdůrazňuje Kodrle.

ZLODĚJI BEROU VŠECHNO

V resortu dle jeho slov pravidelně řádí i zloději. „Ztrácely se nám věci jako nábytek i písek, a to právě ze směru od Habrovic. I proto jsme tam dali zátaras, někteří lidé jsou totiž tak drzí, že si k nám chodí s kolečkem pro písek a odváží si to k sobě na zahradu. Je to tedy zároveň bezpečnostní opatření," vysvětluje Kodrle s tím, že areál i nadále zůstává veřejnosti přístupný neustále. Překážku lze navíc snadno přelézt.

To ovšem nebude zřejmě potřeba. Ústecký magistrát ve čtvrtek odpoledne informoval, že zábrana musí zmizet. „Příslušný odbor vyzval společnost CZ GOLF INVESTMENT k obnovení přístupnosti cesty přes golfové hřiště pro veřejnost," uzavřela mluvčí magistrátu Romana Macová.

Čtěte také. V Ústí začal svoz starých krámů. Všechno shoří