V těchto dnech, kdy slaví padesáté výročí své existence, jej architekti a historici zatracují kvůli současným rekonstrukcím.

PRVNÍ ZÁVAN ZÁPADU

Vedení hotelu zde pořádalo velké plesy. Dojížděli sem zahraniční turisté a domů se vraceli nadšení. Jít do „Bohemky“ znamenalo, že paříte k místní smetánce.

„Byl to takový první závan západního stylu. Mohl se chlubit hodnotnou uměleckou výzdobou. Dnes ale sleduji, jak se tato honosná stavba mění v hrůzu oblepenou reklamou, která mimo jakékoliv estetické normy velmi necitlivě zasahuje do veřejného prostoru. Považuji to za symbol současného úpadku města,“ zamýšlel se historik z ústeckého muzea Martin Krsek.

Architekt Jan Hrouda s ním v lecčems souhlasí. „V období socialismu to skutečně byla vcelku slušná a relativně hodnotná stavba. Zaujme například zajímavou kombinací vodorovné a svislé hmoty. Má své kvality, ale zakrývá je balast a necitlivá rekonstrukce fasády, která ji degraduje na obyčejný panelák,“ poznamenal.

Mládě medvěda malajského v ústecké zoo.
Král Jelimán má čtyřčata. Mládě vzácného medvěda je samička a má se čile k světu

Zároveň naznačil, co by hotelu, jako důležité ústecké dominantě do budoucna pomohlo. Namísto klasické omítky například skleněné desky, které by prý hotel dokázaly opět proměnit v moderní stavbu, podobně jako v saských Drážďanech.

Podle majitele hotelu Jana Postránského ale není levné takové změny provádět. „Zateplená fasáda byla drahá. Někomu se to líbí, někomu ne. Všem se asi nezavděčíme. My jsme chtěli zachovat modrou barvu, kterou vždy měla. V současnosti pokračujeme v rekonstrukci interiéru,“ přiblížil.

Minulý rok dostala budova novou kuchyni, výtahy, vstupní halu s dveřmi, recepci. Pokračuje rekonstrukce pater, šest pater celkem bude hotových do léta.

Cyklozávod Milada přilákal rekordní počet účastníků.
FOTO: Cyklozávod Milada přilákal rekordní počet účastníků

„Původní zůstalo jen třetí a čtvrté, v prvním a druhém jsou kanceláře a služby. Zachovali jsme mramorovou podlahu a nechali jsme ji vyčistit. Hlavní schodiště načneme na podzim a postupně uděláme i něco s reklamou,“ slíbil majitel Postránský.

PLNÉ AUTOBUSY JEZDÍ STÁLE

Modernizace interiérů stály do deseti milionů korun. Z toho například kuchyně přibližně 1,5 milionu, výtahy 2,5 milionu korun.

Navzdory kritice si ale hoteliér prý nemůže stěžovat, že by neměl dost hostů. „Plné autobusy sem jezdí stále. Ale velké akce už nepořádáme. Spíš firemní večírky, semináře, konference. Doba velkých silvestrů je nenávratně pryč, lidé na ně nechodí,“ poznamenal.

Co se výročí týká, oslavili ho v pátek na uzavřené akci se současnými a minulými zaměstnanci, s živou kapelou.
„I třetí setkání zaměstnanců Bohemie po letech se povedlo. Vždyť jsme jako bývalí zaměstnanci slavili 50. výročí otevření hotelu. V Bohemce jsem dělala asi 25 let ve studené kuchyni, byly to pěkné časy,“ vzpomíná Věra Poláková.

„Škoda, že přišlo na výročí málo žen, které s námi pracovaly v kuchyni. Mohly jsme víc vzpomínat. Ale bavil fakír Zahrádka, raut byl bohatý, kapela Fonotest Milana Moravy ve slavné sestavě hrála jako o život.“

Závod veteránů O pohár hraběte Chotka na trase z Velkého Března do Ploskovic a zpět.
FOTO: Lesklá kovová nádhera se snoubila s rozkvetlou krajinou a krásnými zámky

Setkání lidí z Interhotelu Bohemia organizoval jeho bývalý ředitel Václav Hála. „Nešlo nevzpomenout na slavné šéfkuchaře hotelu v čele s Ladislavem Nodlem, který se účastnil světových soutěží v Osace v Japonsku a roky pracoval jako šéfkuchař českých prezidentů na Pražském hradě. Šéfkuchařem zde byli i Karel Štros či Václav Jelínek, který letos na jaře zemřel. Prvním ředitelem byl Václav Martínek, podle návrhu pana architekta Brixe byl hotel postaven,“ vzpomíná Hála.

Bohemia měla 5 hvězdiček jako jenom pár hotelů v tehdejším Československu, velký noční bar, při jeho zahájení tu byl striptýz. Bývala tu francouzská restaurace I. cenové skupiny, kde se servírovalo na stříbře a flambovalo, hotel míval 300 míst pro hosty, byla tu kavárna, restaurace, bufet s tisícem jídel denně. Ale také salonky pro pořádání svateb a dalších prestižních akcí. Kuchyně měla vlastní studenou kuchyni, cukrárnu, řezníky, teplou kuchyni…

"Bohemia měla také vlastní autoopravnu i prádelnu a kadeřnictví, vlastní parkoviště, podzemní garáže i liftboye. Hotel zažil slavné plesy, konference, žil Velkou cenou boxu, Závodem míru, o víkendech sem jezdily lodě turistů z NDR a mířily do něj zájezdy z Ruska. Když se po revoluci vrátilo do Ústí poprvé trio Golden Kids, zpívalo právě zde - a opět to po letech byla událost,“ ohlíží se Václav Hála.

Ilustrační foto
Teplého počasí si užijeme i nadále. Teploty se vyšplhají až na 27 stupňů