12. ročník závodu dračích lodí ovládli Cákalové. Tým, který již od prvních rozjížděk držel na dvousetmetrové trati časy pod 58 vteřin, si šel za vítězstvím poměrně nekompromisně a svým soupeřům při každé jízdě ukázal záda. Na kahánku měli zmínění závodníci jen ve velkém finále A, ve kterém jim soupeři rozhodně nechtěli dát nic zadarmo, a tak časy první a čtvrté lodě, jejichž sprint sledovaly ze břehu stovky fandících jak z řad návštěvníků, tak ostatních závodníků, dělilo zhruba jen šest desetin sekundy.

Pro ocenění byl kromě trojice medailí a pohárů připraven i obří putovní pohár, jenž bude nyní těžší o štítek s vyrytým jménem vítězného týmu. Menší pohárky obdrželi i bubeníci, kteří jsou nedílnou součástí každé lodi a ani tentokráte většina z nich nevynechala nějaký ten kostým. K vidění tak byla do bubnu třískající Sněhurka, soudkyně či hrošík.

Pro potřeby závodníků i diváků nemohlo chybět občerstvení, které si ti, co zrovna nezávodili, dopřávali před dalším výkonem a fanoušci si ho nosili k vodě. Stupně vítězů mezi konkurencí dvaceti týmů obsadili první Cákalové, druzí SUTOR&Jack a na třetí pozici BULLDOG GYM – KOVO PB.