V diskuzi na webu  usteckydenik.cz zaznělo, že lobujete za rekonstrukci městského stadionu, protože zakázku má dostat vaše firma. Je to tak?
Jednoznačně to odmítám. Věřím, že v Ústí už skončila doba, kdy se zakázky dávaly spřáteleným firmám. TOP 09 prosazuje průhledná a transparentní výběrová řízení.

A bude se firma AZ Sanace ucházet o tuto zakázku?
Pokud bude veřejné řízení transparentní, pravděpodobně předloží  nabídku stejně jako to mohou udělat i další firmy. Věřím v to, že se město konečně začíná chovat jako dobrý správce a hospodář veřejných peněz, i v případě výběru dodavatelů zakázek.  Bez ohledu na to, jaká firma zvítězí.

Co tedy bude s fotbalovým stadionem?
Rekonstrukci si zaslouží. Obzvlášť, když fotbalový klub hraje o postup do nejvyšší soutěže. TOP 09 ale má dvě podmínky. Aby se v rozpočtu města našly takové úspory, které by bez problému zaplatily splátky za stadion. Druhou podmínkou je výběr zhotovitele elektronickou aukcí ze všech uchazečů, kteří splní kvalifikační podmínky.

Elektronická aukce je v Ústí  novinkou. Co si od ní slibujete?
Podle našeho názoru jde o nejvíce transparentní formu veřejné soutěže. V prvním kole se mohou přihlásit uchazeči o tuto veřejnou zakázku. A ti, kteří splní přiměřené kvalifikační podmínky, pak formou aukce o tuto zakázku bojují. S ohledem na to, co se v minulosti v Ústí dělo a stále děje třeba na kraji, zdůrazňuji výraz: přiměřené kvalifikační podmínky.

Zpět ke stadionu. O kolik by se díky tomu mohla cena snížit?
Tipuji, že se takovým výběrem může rekonstrukce zlevnit o desítky procent.

Pokud by elektronické aukce fungovaly, jak říkáte, znamenalo by to, že se sníží ceny i dalších investičních akcí města, například plaveckého areálu a domu kultury?
Rozhodně. Tento postup zabrání tomu, aby se v plaveckém areálu najednou objevily lavičky za  60 tisíc korun.

Vy zmiňujete lavičky za 60 tisíc korun, ale Ústečané zase nemohou přijít na jméno vaší firmě AZ Sanace, která pro město demolovala Sektorové centrum na Severní Terase za 80 milionů, přestože některé firmy by to prý udělaly za polovinu.
Nevím o tom, že by to některé firmy byly schopné udělat za takovou cenu.
Nicméně, není chybou AZ SANACE, že takovou firmu předchozí vedení magistrátu nenašlo. Naše cena tehdy byla nejnižší.  Přirovnal bych to k závodu ve výšce.  Máte třicet závodníků, kteří jsou schopni skákat kolem 220 cm a všichni tuto výšku v kvalifikaci skočili. Z těchto třiceti závodníků se nesmyslně vylosuje pět a ti se nechají závodit. Není divu, že zbylých pětadvacet má pocit, že by skočilo výš. AZ Sanace je ústecká firma, která v Ústí platí daně a zaměstnává 160 lidí. To, věřím, že je k prospěchu města a jeho obyvatel.

Zastupitelé TOP 09 prosadili snížení dotace z rozpočtu města pro dopravní podnik. Nebude to k neprospěchu cestujících?
Určitě ne. Jsem přesvědčený o tom, že dopravní podnik má rezervy. Jsem nyní nově členem jeho představenstva a chceme v nejbližší době prověřit smlouvy na SMS jízdenky, reklamu, odtahovou službu. Poplatek zprostředkovateli za SMS jízdenku je v Ústí vyšší než v Praze. To je přece k zamyšlení. Podle mě dopravnímu podniku právě tady utíkají nemalé peníze. Už jsme se začali zajímat o studentské a žákovské měsíční jízdné. Jeho zdražení od 1. prosince 2011 o 70 procent je příliš velké.

Bývalý ředitel DP Tomáš Kraus uvedl, že snížení dotace ohrozí obnovení vozového parku, hlavně trolejbusů. Co vy na to?
Koupi nových trolejbusů brání spíš celkově špatné hospodaření dopravního podniku. Jsem si jistý, že v něm po revizi smluv najdeme finanční rezervy.

Budete se snažit prosadit zlevnění jízdného v MHD, které zdražilo z 15 na 18 korun?
Jednotlivé jízdné  zlevňovat nebudeme. Chceme ale zlevnit jízdné pro žáky a studenty.

Kdy bude nový ředitel dopravního podniku a bude to opět politik?
Nového ředitele by mohl mít podnik určitě do prázdnin, právě se připravuje výběrové řízení. V první řadě to musí být odborník. Poprvé budou mít politici ve výběrové komisi menšinu.  Pětičlennou komisi budou tvořit zástupci financující banky, odborníci – například z dopravní fakulty a třetí místo bychom chtěli nabídnout občanským iniciativám, například Stop tunelům. Další místo by mělo reprezentovat vedení města a poslední představenstvo dopravního podniku.