Do Zubrnic se dostanete historickým vlakem turistické linky T3, který vyjíždí ze stanice Ústí nad Labem-Střekov, kde je možné první červencovou sobotu navštívit unikátní parní vodárnu. Autobus kopíruje bývalou linií dráhy ze Zubrnic do Úštěka. V této trase zatím vlaky nejezdí, ale zubrnický spolek pracuje na obnově trati.

close Ze Zubrnic do Úštěka vás sveze historický autobus. Připomene železniční minulost info Zdroj: Zubrniská museální železnice zoom_in Jízdní řád autobusu „V Zubrnicích můžou turisté navštívit železniční muzeum, kde se v roce 2000 natáčel film Rebelové a ve vesnici lze navštívit Muzeum v přírodě Zubrnice. Cestou autobusem je krátké zastavení v Lovečkovicích, kde je možnost navštívit minimuzeum věnované traťovému hospodářství a historii obce Lovečkovice,“ zve k projížďce Radek Kubala ze spolku Zubrnická museální železnice.

V nedalekém Levíně se natáčel v roce 1975 film Páni kluci, bývalé nádražíčko je možné také navštívit. Konečnou, případně nástupní stanicí je náměstí v Úštěku. I toto město je zajímavou filmovou lokací. Natáčel se zde Kolja, několik záběrů do již zmiňovaného filmu Rebelové a další.

Vagon putoval do muzea. Když to nešlo na kolejích, svezli ho po silnici

U Zubrnic nakládali starý vagon na trajler za traktor | Video: Deník/Jaroslav Balvín