Stále však musí zůstat rozpoznatelní mezi ostatními lidmi.

Kombinéza zahřeje

Na Lidickém náměstí v úterý hlídkovala také strážnice Vlasta Honzajková. Měla na sobě kombinézu, rolák, svetr, zimní bundu a boty kanady. Nechyběla reflexní vesta, zimní čepice, rukavice a šála.

„Kvůli vandalům a zlodějům tady hlídáme vánoční stánky, které se budou brzy bourat. Jsme dost navlečení, takže pohyblivost je horší než třeba v létě, ale alespoň nám není zima," usmívala se strážnice.

Multifunkční bunda

V zimních měsících nejvíce času stráví venku též policisté z dopravní a pořádkové policie.

„Vnější výstroj policistů musí odpovídat výstrojní normě služebního stejnokroje, respektive uniformě Policie ČR. V zimě se skládá z multifunkční bundy, která má vevnitř odepínatelnou vložku. Dále to, jestli si policista oblékne více vrstev oblečení nebo si koupí kvalitní termoprádlo, záleží už čistě jenom na něm," vysvětlila policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Před zimou jsou chráněni také hasiči. „Výstroj hasičů je tvořená zimním třívrstvým zásahovým oblekem, který tvoří kabát, kalhoty a termoprádlo. Součástí jsou také kukla, rukavice a teplé ponožky," doplnil mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.