Na vyhlídce u Malečova zastavilo modré auto. Čiperný klučina vyběhl k barevné tabuli a dožadoval se vysvětlení.

Čtěte také: Rabas se pustil do ústecké zoo, prý je nejslabší

„Tak tady, panečku, je výhled. Tamhle ten kopec je už v Německu. Přímo proti nám je televizní vysílač na Bukové hoře, nejvyšší místo v okolí 750 m.n.m. Každá ta zelená homole má jméno. Děčínský Sněžník, Kozí vrch, Magnetovec, Sedlo. Tady uprostřed je dokonce nějaké pohádkové místo, jmenuje se Krakonošovo," vysvětluje kloučkovi sympatický muž.

Na dřevěných stolech se objevuje bohatá svačina a na řadu přišla povinná dokumentace. „Můžete nás vyfotit? Společnou fotku ještě nemáme a tady to je krásné místo," oslovuje mě pan Zdeněk Drašnar z Mladé Boleslavi.

Krásy vlasti

Rodina přijela ukázat vnukovi krásy vlasti. „Máme ho na týden, tak jsme každý den někde jinde. Jakubovi jsou čtyři roky, zvědavý je dost, hlavně ho zajímají zvířátka. Včera jsme byli v Zoo Dvůr Králově, dnes v Zoo v Ústí nad Labem," popisovali výletníci. Která zoo se jim líbila víc?

„Jednoznačně by vyhrála ta vaše, ústecká. Jsme oba v důchodu, mnohdy rozhoduje cena, máme však rádi pořádek a pohodu," vysvětlili a dodali: „Zoo ve Dvoře Králové má hezké místo pro děti hned u vchodu, velký dřevěný hrad, lanové hry. Kuba to hned všechno musel vyzkoušet. Vláček byl drahý, vodní svět značně zanedbaný, spousta lidí, nepořádek. Ústecká zoo je menší, ale nám se líbila víc. Vláček jsme také nevyužili, ale cesta do kopce je dobře značená, je tam spousta zajímavých názorných pomůcek u jednotlivých pavilonů."

Sloni měli zrovna vystoupení, což se Kubovi líbilo. „Nejdéle jsme se však zdrželi u stáda koziček, kde bylo živo. Děti si je mohly pohladit, Kuba by se nejraději rozdělil o svačinu, ještě že tam byla ta krmítka. Nebylo tam tolik lidí, což nám vyhovovalo. Určitě bych nekupoval dětem ty přepálené langoše," pokračoval pan Drašner.

Podzimní barvy

Manželé pořídili ještě pár fotek a rozloučili se. Během hodiny zastavilo u Esövy vyhlídky dvanáct aut. Krátký odpočinek na svačinu, pár fotek, nadšené povzdechy. Už jste tam byli? Podzimní barvy jsou ještě poutavější.