„Koná se již 12. ročník akce Po liščí stopě, která se s naší zoo pojí od roku 2007. Pořádající organizací je Junák svaz skautů a skautek ČR, středisko Ústí nad Labem. Její členové se postarají nejen o obsluhu 14 stanovišť a o program pro své kamarády z ostatních středisek, ale i o všechny dětské návštěvníky, kteří v tento den do zoo zavítají," popisuje mluvčí zoo Věra Vrabcová.

„Na jednotlivých stanovištích se děti mohou zapojit do her, soutěží, poznávaček a různých dovedností, které jsou běžnou náplní skautských schůzek a celého dění. Není třeba dodávat, že tyto aktivity se úzce dotýkají vztahu k přírodě, úctě k živému, pěstování zdravého ducha i zdravého těla," dodává.

STEZKA PO CELÉ ZAHRADĚ

„Soutěžit je možné již od 10.00 hodin, přičemž start (a tedy i vyzvednutí soutěžního tiketu) je letos připraven u spodního i horního vchodu do zoo. Soutěžní stezka je rozmístěna po celém areálu zoologické zahrady. Na stanovištích lze úkoly plnit zhruba do 15.00 hodin, aby si děti mohly nejpozději v 16.00 hodin vyzvednout zaslouženou odměnu v podobě sladkostí či upomínkových předmětů se zvířecí tématikou a dalších materiálů, ale pozor, pouze u spodního vchodu," vysvětluje kolegyně Nikola Roštejnská.