Náhrdelník, který má zpěvačka na krku, je totiž součástí jedné ze dvou kolekcí, které zpěvačka dostala  zapůjčené k fotografování na zahradě domu v Habrovicích na Ústecku. Šperky, na kterých  jsou stovky vybroušených diamantů – briliantů, mají pro mnohé lidi téměř nepředstavitelnou hodnotu – 4,1 milionu korun. Všichni je proto hlídají jako oko v hlavě.

Zpěvačka tento týden fotila v Habrovicích fotografie ke svému vánočnímu albu. Nabídka využít diamantů ji velice zaujala. „Je to nádherný pocit, mít na sobě takové šperky. Diamanty jsou samozřejmě hlavně pro nějakou výjimečnou příležitost," uvedla zpěvačka. Prozradila, že sama diamantové šperky nemá. „Již jsem jako dárek dostala řadu šperků. Ze zlata, stříbrné. Ale diamanty ještě ne. Snad někdy," zasnila se.

Ústí si pro fotografování svého alba nevybrala náhodou. Zpěvačka tvrdí, že sem jezdí poměrně často a ráda. „Před nedávnem jsme tady vystupovali s Kleopatrou. Pamatuji se, jak nám pak několik tisíc lidí aplaudovalo. Mám tedy na Ústí velmi vřelé vzpomínky," uvedla.

Šperky, které měla na sobě téměř dvě hodiny, jsou dílem českého klenotníka Aleše Bergla. Ten v minulosti pracoval i pro věhlasné klenotnictví   Cartier, dnes je dvorním klenotníkem DIC.

Podle Ferka jejich společnost zpěvačce zapůjčila dva sety. Každý byl tvořený náhrdelníkem, náušnicemi a prstenem.

První set tvořil briliantový  náhrdelník Snow flake a  náušnice, na kterých bylo 104 čtyř a dvoukarátových diamantů. Doplněn byl prstenem  Gothic  s dvoukarátovými diamanty.

Druhý set obsahoval stovku diamantů. Tvořil ho briliantový náhrdelník Necklase Multicolor se šestikarátovými diamanty, náušnice Chatou  s jednokarátovými diamanty  a prsten s velkým briliantem. Podle Ferka se jejich společnost snaží i takto české veřejnosti ukázat, že diamanty mohou být i pro běžného člověka.

„Diamanty jsou pro většinu známkou luxusu. Ale jejich ceny začínají u osmi tisíc, což je cena, kterou třeba za snubní prsten lidé dají," vysvětlil. Podle něho v posledních letech prodej diamantů v Česku roste. Může za to i ekonomická krize.„Diamanty jsou jistá investice. Prodej investičních diamantů za tři roky stoupl zhruba o 50 procent," dodal.