Byli jsme docela pod tlakem, co když tento rok nevyhrajeme a zkazíme nám pověst? Naše učitelka na český jazyk nás uklidňovala tím, že jsme pro ni chytrá a soutěživá třída, která by mohla uspět.

Vstoupili jsme do místnosti, kam jsme se skoro nevešli. Bylo tu pět tříd z pěti škol a jedna z nich jsme byli právě my. Byli jsme seznámeni s pravidly a mohli začít soutěžit. Soutěžili jsme nejen jako třída, ale i menší skupinka - pět z nás bylo vybráno, abychom soutěžili i v jiných aktivitách.

Když jsme soutěžili dohromady, tak jsme se ale více bavili. Motali jsme se, skákali jsme přes sebe, smáli se a samozřejmě plnili úkoly. Skládali jsme domino z knih, to byl první úkol a za celou třídu můžu říct, že nás i nejvíce bavil, skákat přes sebe, přes knihy a pobíhat po celé knihovně, to je prostě naše. Dále jsme skládali puzzle významných architektonických památek v Ústí nad Labem.

Mezitím vybraná pětka vyhledávala důležité informace k výročí 100 let 1. republiky v určitých částech knihovny. Další úkol pro pětku bylo přiřazení knih ke svým autorům, zde jsme mohli použít i počítače. Zbytek třídy potom skládal českou hymnu.

Měli jsme zde obstaranou svačinu a pití. U zastávky na svačinu jsme si procvičili a možná také rozšířili slovní zásobu díky scrabblu. Když už měla každá škola vše splněné, přišlo na vyhodnocení. Od pátého místa jsme se v duchu modlili, abychom byli na stupni vítězů.

Říká se třetí místo… nejsme to my! Druhé místo… nejsme to my! Vyhráli jsme! I přes všechny obavy z prohry jsme za školu SNP 6 vyhráli 1. místo s celkovým počtem bodů 24. Nepočítali jsme s výhrou, přišli jsme se sem pobavit, výhra je jen třešinkou na dortu. Celé dopoledne jsme si moc užili a dozvěděli jsme se spoustu nových a zajímavých věcí.

Klára Slavíková, 9. B