Žukovova ulice může být opravená příští rok
Kompletní rekonstrukce zničené silnice v Žukovově ulici by se mohli Střekované dočkat do konce příštího roku. Ústecký magistrát má už hotovou studii potřebných oprav. Dokonce i společnosti, které mají své výrobní provozy v areálu bývalé Setuzy souhlasí, že budou do určité míry na opravách spolupracovat.

Rodiče se bojí, že místo do nové školky budou vozit děti jinam
Jako na houpačce si připadají rodiče předškoláků, kteří by měli od září nastoupit do Mateřské školy V Zeleni na Střekově. Kvůli pozdějším zápisům mateřinka poskytla útočiště dětem, pro něž už nezbylo místo jinde.

Skautští vedoucí zneužili 39 dětí. Soud jim potvrdil deset let vězení
Vrchní soud v Praze potvrdil tresty deseti let vězení pro bývalé skautské vedoucí Milana Macháta a Martina Mertla z Ústí nad Labem, kteří podle obžaloby zneužili 39 obětí ve věku od 12 do 18 let. V platnosti zůstal také verdikt o desetiletém zákazu práce s dětmi a mládeží a nařízená ambulantní sexuologická léčba.

Je sucho! Nečerpejte vodu z potoků
Z většiny potoků na Ústecku nesmí nikdo odebírat žádnou vodu. Magistrát čerpání na žádost Povodí Ohře zakázal, protože z mnoha toků zbyly doslova jen stružky. Opatření se dotkne hlavně majitelů zahrádek, kteří vodou z potoků zalévají.