„Na cestě jsme 11 dní a ujeli jsme přes 700 kilometrů. Právě jsme dojeli do Banské Bystrice," hlásila v úterý Zuzana Wurstová, která spolu se Zbyňkem Michalem vyrazila na cestu do Indie na kolech.

První zastávkou mladých dobrodruhů byly Poděbrady, kde se ještě vyspali v peřinkách. Šok na ně čekal další den nedaleko od Skutče v Železných horách, kde se vyspali poprvé pod širým nebem.

„V opojení po prvních kilometrech a dvou pivech jsme zjistili, že jsme zapomněli sbalit spacáky. Tak jsme zaimprovizovali a vyspali se v péřovkách, přikrytí stanem. Nezmrzli jsme a vychutnali si trochu netradičně první noc pod širým nebem," vypráví první zážitky z cest Zuzka.

80 KILOMETRŮ V KOPCÍCH

V dalších dnech následovaly první kopce a cesta přes Brno a Uherský Brod. Poslední noc v Čechách trávili nadšenci v Bílých Karpatech.

„První noc na Slovensku jsme si užili v pohoří Strážovských vrchů. Další den jsme si dali pěkně do těla a překonali čtyři sedla a tři pohoří- Strážovské vrchy a Malou a Velkou Fatru. Po 80 kilometrech v kopcích jsme ulehli na dětském hřišti v obci Harmanec jako zabití," pokračuje Zuzana.

V Banské Bystrici si Ústečané dva dny odpočinuli, aby vyrazili dál na východ. Ze Slovenska by měli zamířit přes Rumunsko, Moldávii a Ukrajinu, odkud se přeplaví přes Černé moře trajektem do Gruzie.

Dále projedou Arménií do Íránu, přes Spojené arabské emiráty a Omán, odkud zamíří letadlem do Indie. Tam by chtěli být v průběhu října či listopadu.